Palengvino saviizoliaciją: grįžusieji iš užsienio galės ir pasivaikščioti | kl.lt

PALENGVINO SAVIIZOLIACIJĄ: GRĮŽUSIEJI IŠ UŽSIENIO GALĖS IR PASIVAIKŠČIOTI

Iš užsienio grįžę asmenys, kuriems yra būtina saviizoliacija, nuo jos vietos galės nutolti per kilometrą, pirmadienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė.

„Viena iš izoliavimosi sąlygų yra palengvinta: asmenys, kurie turi izoliuotis grįžę iš užsienio, izoliacija jiems yra lengvesnė, jie galės išeiti iš savo izoliavimosi vietos ir pasivaikščioti, pavyzdžiui, ir nueiti tam tikrą atstumą – ne daugiau kaip vieną kilometrą, bet jiems draudžiama eiti į masines susibūrimo vietas, tai yra, į prekybos centrus, į restoranus, kavines ir panašias vietas“, – spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vėliau pridūrė, jog ši tvarka galios visiems saviizoliacijoje esantiems asmenims.

„Izoliavimo tvarka galioja visiems, nes jeigu žmogui reikia izoliuotis, tai tos taisyklės galioja tikrai visiems, kuriems reikalinga izoliacija“, – sakė jis.

R. Lingienė visgi pabrėžė, kad ši nauja tvarka netaikoma asmenims, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį.

Ji taip pat sakė, jog grįžusiems iš užsienio nebebus daromi tyrimai dėl koronaviruso, o į izoliacijos vietą jie galės vykti bet kokiu transportu – tam nebereikės savivaldybių transporto.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė sąrašą šalių, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams – į jį įtrauktos 27 valstybės. Atvykus iš 24 iš jų nebus būtina dviejų savaičių saviizoliacija.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų COVID-19 skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau jiems privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikia ir izoliacijos.

Atnaujinti reikalavimai žmonių izoliavimui savivaldybių patalpose

Nuo birželio 1 dienos įsigalioja atnaujinti reikalavimai sąlytį su koronavirusu infekuotais žmonėmis turėjusių gyventojų izoliavimui savivaldybės patalpose. Savivaldybės, gavusios prašymus, turės pasirūpinti sąlytį turėjusiais žmonėmis, kai jų gyvenamosios vietos sąlygos neatitinka nustatytų higienos reikalavimų, ir žmonėmis, kuriems taikomas būtinasis izoliavimas.

Sąlytį turėję žmonės turi būti izoliuojami savivaldybių turimuose socialiniuose būstuose, bendrabučiuose arba, jei tokių patalpų savivaldybės neturi, o yra sudariusios sutartis su apgyvendinimo paslaugų teikėjais, – viešbučiuose, svečių ar poilsio namuose, kaimo turizmo sodybose ir pan.

Patalpos turės būti visiškai parengtos – su būtiniausiais baldais, inventoriumi, aprūpintos valymo ir dezinfekcijos priemonėmis, su buitinių atliekų, patalynės ir nešvarių rūbų surinkimo patalpomis, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Šeimos pagal galimybes bus izoliuojamos bendroje patalpoje.

Savivaldybių administracijos turės organizuoti izoliuotų žmonių kokybišką maitinimą, atsižvelgdamos ir į jų specialiuosius poreikius (lėtinės ligos, alergijos ir pan.), taip pat pasirūpinti būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, rūbų) jiems perdavimu.

Prieš apgyvendinant žmones izoliavimo patalpose, jų tinkamumą įvertins apskričių vyriausieji epidemiologai.

Norintys geresnių sąlygų, nei gali pasiūlyti savivaldybė, galės jas gauti susimokėję, jei savivaldybė bus sudariusi sutartį su viešbučiu ar kita apgyvendinimo įstaiga.

Savivaldybės, neturinčios tinkamų patalpų, žmones izoliacijai gali nukreipti į gretimas savivaldybes.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Liutauras

Kada baigsis sis apsurdas,nera jokio viruso,isdure visus ir tiepinigus plauna valdzia sau i kyseniu.koks karantinas dar tegu patikrina ar istikro serga tie gryze is uzsienio.

Fui

Nemanau kad tos kaukės padės nuo kvailumo. Čia psichikos liga. O mūsų sveikatos ponai išsikraustė iš proto. Medikams patarimas, važiuokit lauk iš Lietuvos, nes lietuvoi niekas žmogaus dirbančio nevertina. Bekit kol yra dar kur bėgti. Darbo rankų kitose šalyse ypatingai trūksta. Ir atlyginimai geri. Ne taip kaip lietuvoi, ne skriaudžia medikų. O mūsų medikus valdininkai nelaiko žmonėmis, taip pat ir mokytojų. Nereikia lietuvoi darbininkų!

Izoliacija

Jau prasideda skraiduolių vojažai, keletui savaičių padirbėti ir atgal ar pasiskraidymai darbo/ verslo reikalais. Grižę privalo atlikti užkrato testą ir izoliuotis 14 dienų, kad neparvežtų lauktuvių besiblaškydami po pasaulį.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS