Orai: savaitgalį – vasariškos šilumos banga | kl.lt

ORAI: SAVAITGALĮ – VASARIŠKOS ŠILUMOS BANGA

  • 0

Antroje savaitės pusėje orai bus vos gaivesni, protarpiais palis. Maloniai nustebins paskutinis gegužės savaitgalis.

Tiesa, jo pradžia pradžiugins ne visus – šeštadienį pietrytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose saulę slėps tankesni debesys, galimas lietus ir kiek mažesnė, nei likusioje šalies dalyje, šiluma. Sekmadienį gražūs ir šilti orai numatomi jau visur, tačiau poilsio dienomis ramybės neduos smarkokas vėjas.

Šiandien dieną debesų gretos didės, vietomis, dažniau vakariniuose ir centriniuose šalies rajonuose, nuvilnis nesmarkus lietus. Numatomas vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje oras šils iki 20, Kaune iki 19 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 17, Klaipėdoje apie 16 laipsnių šilumos.

Penktadienį išsilaikys maloni šiluma, tačiau pūs juntamesnis šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Nakties valandomis be kritulių, temperatūra svyruos tarp 5–9 laipsnių šilumos, vėsiausia bus šiaurės vakariniuose šalies rajonuose. Rytas išauš giedras. Dienos metu iš rytų link vidurio Lietuvos atkeliaus tankesni debesys, tačiau truputį palyti gali tik rytinėje šalies dalyje. Vilniuje oras šils iki 18, Kaune ir Panevėžyje iki 19 laipsnių. Šiauliuose bus apie 17, Klaipėdoje apie 16 laipsnių šilumos.

Šeštadienį įsismarkaus šiaurės rytų krypties vėjas, gūsiai stiprės iki 15–18 metrų per sekundę. Nakties metu kai kur pietrytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose galimas nedidelis lietus. Temperatūra sieks 6–11 laipsnių šilumos. Dienos metu tankesni debesys ir toliau supsis virš pietrytinių ir pietinių šalies rajonų, čia dažniau palis. Likusi šalies dalis mėgausis menkai debesuotu dangumi. Temperatūra svyruos apie 20 laipsnių, tačiau dėl smarkoko vėjo šilumos pojūtis bus mažesnis. Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 19 laipsnių. Kaune ir Panevėžyje bus apie 22, Šiauliuose apie 20 laipsnių šilumos.

Sekmadienį, paskutinę gegužės dieną, gražūs ir šilti orai numatomi visoje šalyje, tačiau smarkus šiaurės rytų vėjas nesitrauks. Nakties metu vietomis menkai palynos, temperatūra sieks 7–13 laipsnių šilumos. Dieną lepins saulės spinduliai. Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 20–21 laipsnio. Kaune ir Panevėžyje bus apie 22 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje, pirmomis birželio dienomis, vėjas jau turėtų silpti, o šiluma nesitrauks. Antradienį ir trečiadienį vietomis galimi trumpalaikiai krituliai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS