Panevėžio miesto savivaldybė ketina peržiūrėti miesto mokyklų tinklą - sudaryta darbo grupė, kuri turės parengti 2016–2020 metų mokyklų tinklo pertvarkos plano projektą.
Rengiant mokyklų tinklo pertvarkos plano projektą įstaigas planuojama vertinti įvairiais pjūviais, pranešė savivaldybė.
Bus atsižvelgta į gyventojų, vaikų, gimstamumo, migracijos, mokyklų skaičių ir tipus, mokinių ir klasių skaičiaus kaitą, prognozę 2020 metams.
Bus vertinami žmogiškųjų išteklių rodikliai: mokinių ir mokytojų, administracijos, aptarnaujančio personalo skaičiaus santykis, mokytojų pasiskirstymas pagal amžių, dirbančiųjų ne pagrindinėje darbovietėje, metodininkų ir ekspertų dalis.
Darbo grupė vertins ir turimus materialiuosius išteklius: šiuolaikines mokymo priemones, kompiuterizuotas darbo vietas, krepšelio lėšų naudojimą mokymo reikmėms ir perskirstymą, pastatų būklę, aplinkos lėšas, mokiniui tenkantį patalpų plotą, „tuščių“ mokymosi vietų skaičių.
Planuojama atsižvelgti ir į būrelius lankančių vaikų skaičių, praleistų pamokų dalį, neišlaikiusiųjų brandos egzaminų, kartojančių kursą, perėjusių iš vienos į kitą mokyklą, nesimokančių moksleivių skaičių, egzaminų rezultatų vidurkį, dalyvavimą projektinėje veikloje ir pan.
„Pirmiausia turime apibrėžti švietimo stebėsenos rodiklius, į kuriuos atsižvelgdami vertinsime švietimo įstaigų veiklos efektyvumą. Savo pasiūlymus jau pateikė mokyklos. Taip pat konsultuosimės su naująja Švietimo taryba, miesto bendruomenių atstovais“, - teigė darbo grupės vadovė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.
Savivaldybės duomenimis, šiuo metu mieste veikia viena pradinė mokykla, trys pagrindinės mokyklos, dešimt progimnazijų ir šešios gimnazijos, Jaunimo mokykla ir Suaugusiųjų mokymo centras.
Naujausi komentarai