Pareiškime – susirūpinimas dėl situacijos Baltarusijoje ir žurnalistų saugumo | kl.lt

PAREIŠKIME – SUSIRŪPINIMAS DĖL SITUACIJOS BALTARUSIJOJE IR ŽURNALISTŲ SAUGUMO

  • 0

Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva pirmadienį išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalis narė ir Europos Sąjunga.

Pareiškime, kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, išreiškiamas susirūpinimas dėl blogėjančios žmogaus teisių situacijos Baltarusijoje, žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų, pilietinės visuomenės, žmogaus teisių gynėjų persekiojimo, areštų ir smurto prieš juos, itin pablogėjusios saviraiškos bei žiniasklaidos laisvės padėties.

Baltarusija pareiškime raginama bendradarbiauti su JT institucijomis ir jų įgaliotais specialiaisiais pranešėjais, baigti žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų persekiojimą, tirti žmogaus teisių pažeidimus ir nusikaltimus prieš žurnalistus ir siekti teisingumo nusikaltimų aukoms.

JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įsteigta 2016 metais Niujorke Lietuvos iniciatyva, siekiant įtvirtinti Lietuvos įdirbį žurnalistų saugumo tema JT, išlaikyti nuolatinį JT ir tarptautinės bendruomenės dėmesį žurnalistų saugumui, raginti valstybes užtikrinti saugią aplinką žurnalistams ir žiniasklaidos atstovams. Grupei priklauso 21 JT valstybė narė, jai pirmininkauja Lietuva kartu su Prancūzija ir Graikija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS