Pas gydytoją – darbo metu Pereiti į pagrindinį turinį

Pas gydytoją – darbo metu

2004-09-23 09:00

Dienos rūpestis

Pas gydytoją – darbo metu

Sunegalavusiam dirbančiam žmogui dažnai kyla klausimas – kaip apsilankyti pas gydytoją darbo metu ir nesupykdyti viršininko. Specialistų teigimu, teisiškai tokia situacija nėra reglamentuojama. Darbdavio reakcija į kelias praleistas darbo valandas priklauso nuo jo geranoriškumo ir įmonės vidaus taisyklių.

Anot Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiosios darbo inspektorės darbo teisės klausimais Galinos Morozovos, įstatymai nereglamentuoja oficialios atsiprašymo iš darbo tvarkos. “Darbuotojas gali arba žodžiu susitarti su viršininku, arba pateikti darbdaviui prašymą raštu. Prašyme būtina nurodyti pateisinamą priežastį, o sušlubavusią sveikatą ar net skaudantį dantį tokia galima laikyti. Taip pat reikėtų pridėti vizitą pas gydytoją patvirtinančią pažymą arba talonėlį su nurodyta data, valanda,” – aiškino inspektorė. Jos teigimu, gavęs darbdavio leidimą kelioms valandoms palikti darbovietę žmogus neturės jokių rūpesčių, net jeigu iš tikrųjų pas gydytoją ir nenueis.

G. Morozova sakė, kad atsiprašymo iš darbo tvarka turi būti užfiksuota įmonės, įstaigos ar organizacijos vidaus taisyklėse. Ten pat privalo būti nurodyta, kokia bausmė gali būti taikoma už jų pažeidimą.

Kalbintų sveikatos priežiūros įstaigų vadovės teigė, kad dabar poliklinikos dirba ilgai ir net savaitgaliais, todėl pas norimą specialistą galima nueiti prieš ar po darbo.

Klaipėdos stomatologijos poliklinikos vyriausioji gydytoja Gražina Macnorienė dienraščiui teigė, kad registratūros darbuotojos visada paklausia, kada žmogui patogiausia atvykti pas dantistą. Poliklinika darbo dienomis dirba nuo 8 iki 20 val., šeštadieniais nuo 9 iki 15 val. ir sekmadieniais nuo 9 iki 13 val. Stomatologė neatsimena atvejų, kai apsilankymas pas gydytoją dirbančiam žmogui būtų sukėlęs rūpesčių. “Kartais ateina vaikų, studentų, prašančių ant talonėlio pasirašyti ar uždėti antspaudą, bet suaugusieji taip nesielgia,” – sakė G. Macnorienė.

Stomatologei pritarė ir Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Jankauskienė. Dėl menko negalavimo visai nebūtina praleidinėti darbo valandų, nes centras dirba visą parą, kai kurie specialistai – iki 20 val. Pageidaujant gydytojas gali išrašyti pažymą, tačiau tai nėra oficialus dokumentas, galintis pateisinti, pavyzdžiui, savavališką pasitraukimą iš darbo vietos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų