Pasieniečiai ir kariuomenė su pratybomis „Zapad“ susijusių incidentų neužfiksavo | kl.lt

PASIENIEČIAI IR KARIUOMENĖ SU PRATYBOMIS „ZAPAD“ SUSIJUSIŲ INCIDENTŲ NEUŽFIKSAVO

  • 0

Pasieniečiai ir kariuomenė su Baltarusijos ir Rusijos vykdomomis pratybomis „Zapad“ susijusių incidentų neužfiksavo, didesnio judėjimo pasienyje nepastebėta.

„Išskirtinių tendencijų, sietinų su „Zapad“, pasieniečiai nėra fiksavę. Su pratybomis sietinų incidentų taip pat kol kas nebuvo“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Lietuvos kariuomenės BNS pateiktame atsakyme nurodoma, kad „kol kas incidentų Lietuvos oro erdvėje bei teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje nebuvo fiksuota“.

Kariuomenė stebi Lietuvos oro erdvę bei šalies teritorinę jūrą ir išskirtinę ekonominę zoną Baltijos jūroje.

Rusijos ir Baltarusijos kariai penktadienį pradėjo bendrų karinių pratybų „Zapad 2021“ praktinius veiksmus.

Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, savaitę truksianti pratybų aktyvioji fazė vyks devyniuose poligonuose Rusijoje ir penkiuose poligonuose Baltarusijoje.

Rusijos Vakarų karinė apygarda nurodo, kad iš viso pratybose dalyvaus maždaug 200 tūkst. karių, daugiau kaip 80 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 760 karinės technikos vienetų.

Baltarusijos teritorijoje, anot Minsko institucijų, pratybose dalyvaus apie 13 tūkst. karių, maždaug 2,5 tūkst. iš jų yra iš Rusijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS