„Pasiruošimas dienai x“: ką privalome žinoti, jei būtume užpulti? | kl.lt

„PASIRUOŠIMAS DIENAI X“: KĄ PRIVALOME ŽINOTI, JEI BŪTUME UŽPULTI?

  • 66

Rusų agresoriaus puolami ukrainiečiai jau ne kartą įrodė, kad organizuota pilietinė visuomenė yra ne mažiau svarbi už ginkluotąsias pajėgas. Drąsūs piliečiai, žinantys, kaip veikti krizės metu, gali tapti nenugalima jėga, praneša LNK.

Plačiau apie tai papasakojo Seimo nario Lauryno Kasčiūno patarėja Emilija Balodytė.

– Mistiškai skamba paskaitos pavadinimas – „Pasiruošimas dienai x“. Kam ji skirta ir kokių žinių lankytojai galės išgirsti?

– Ši paskaita organizuojama visuomenei. Mes gyvename tikrai įtemptais laikais dėl vykstančių veiksmų Ukrainoje, karo Izraelyje. Matome karinius veiksmus. Visuomenėje kyla įtampa. Kiekvienas pradeda ieškoti atsakymų, ką jam reikėtų daryti, jei ta diena x ateitų ir Lietuvoje. Šia paskaita ir norime papasakoti žmonėms, kaip reikėtų pasiruošti, ką jie galėtų asmeniškai padaryti savo šeimoje.

– Lieka 15 min. iki renginio, o salė – pustuštė. Ar žmonės nesidomi, nejaučia tos grėsmės, ar informacija nepasiekė tų, kuriems tai būtų aktualu?

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Tikiuosi, kad čia tas kamščių fenomenas. Užsiregistravo net šimtas žmonių. Mes netgi pergyvenome, kaip juos sutalpinti, mat cente turime tik 60 vietų.

– Kokie būtų trys pagrindiniai patarimai, nuo pradėti ištikus tai x dienai?

– Visų pirma, reikia pasirūpinti savo bei artimųjų duomenimis. Reikia pagalvoti, ką aš galiu padaryti, kad mano šeima žinotų, jei kažkas įvyksta. Reikia susikrauti evakuacinį krepšį, pagalvoti apie galimus evakuacijos kelius ar saugią vietą. Nuolatos reikia sekti informaciją, kas vyksta viešojoje erdvėje ir pasirinkti patikimus šaltinius. Šiais laikais susiduriame, kad priešiški rėžimai taip pat išnaudoja įtampą. Jie įvelia įvairias žinutes į tą sumaištį, kurios emociškai gali būti labai įtaigios. Labai svarbu atsirinkti informaciją. Tikrai nereikia panikuoti, bet reikia būti užtikrintais bent dėl savo minimalių poreikių patenkinimo.

– Kur galima prieiti prie tos informacijos?

Tikrai nereikia panikuoti, bet reikia būti užtikrintais bent dėl savo minimalių poreikių patenkinimo.

– Yra puslapis www.72.lt, kur pateikta informacija apie civilinę saugą. Neseniai Krašto apsaugos ministerija išleido iniciatyvą – „Mobilizacijos mokykla“. Toje svetainėje galite rasti kursą, kuris sudarytas iš tam tikrų pilietinio pasipriešinimo bei mobilizacijos elementų. Galite pasižiūrėti, kokiai žmonių grupei priklausote. Išklausius sudarytą kursą nuotoliniu būdu, išlaikęs žinių patikrinimo testą galite gauti sertifikatą.

Dalyviai pasidalijo, kodėl nusprendė sudalyvauti šioje paskaitoje.

„Tiesiog dabar toks neramus metas. Dalyvauju dėl savo saugumo. Kažkiek domėjausi ir savarankiškai, tačiau neužtenka savarankiškai, tai radau šią paskaitą. Šiandien ir sirenos kaukė. Pridėjo tokio nejaukumo jausmo. Geriau būti pasiruošusiam“, – kalbėjo vaikinas.

„Kad pasisemčiau žinių iš tų, kurie tikrai žino. Manau, kad nepakankamos mano žinios. Informacijos yra daug, bet labai sunku atfiltruot tai, kas iš tiesų naudinga. X diena visada gali ateiti, tai reikia pasiruošti“, – sakė vyras.

„Esu pilietiškas. Manau, kad šiuo metu geopolitinė situacija yra ganėtinai sudėtinga“, – kalbėjo vaikinas.

Rašyti komentarą
Komentarai (66)

kasiunas

pirma...neužkimškit kelio l lenkija,pirmenybė juk valdzios pakirkšnutėms,jie iš vakaru vadovaus jums proto ubagams kad laikas jau mirti..

m

Viską pasakė sakiniu,,svarbu atsirinkti informaciją,,.Tai negi nebus vienos ir tikros?

IŠGAMOS

rusai. Vietoj to, kad pinigus leisti žmonių gyvenimo gerinimui, dabar juos reiokia leisti ginkluotei. Dar vyksta psichologinis teroras šizofreniko, fašisoputino. Labai TEISINGAI apie juops pasakė jų pačių filosofas Ivan Iljin : ,,Русские-самая МЕРЗКАЯ ОТВРАТИТЕЛЬНАЯ нация за всю историю человечества!!! Методом селекции вывели страшных МОРАЛЬНЫХ УРОДОВ !!!! Они всю жизнь барахтаются в дерьме и в нем хотят потопить весь Мир.'' Būtų Pasaulinė Šventė, kai nudvėstų paskutinis ruZas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS