Mirė jaunas pareigūnas: Kalėjimų departamentas irgi stabdo fizinių normatyvų laikymą | kl.lt

MIRĖ JAUNAS PAREIGŪNAS: KALĖJIMŲ DEPARTAMENTAS IRGI STABDO FIZINIŲ NORMATYVŲ LAIKYMĄ

Po jauno Alytaus pataisos namų pareigūno mirties, laikinai stabdomas bausmių vykdymo sistemos pareigūnų fizinių normatyvų laikymas.

„Ši tvarka priimta Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu iki atskiro sprendimo priėmimo, atsižvelgiant į pastarųjų dienų skaudžias ir netikėtas policijos bei bausmių vykdymo sistemos pareigūnų netektis, siekiant eliminuoti bet kokias rizikas ir pavojų gyvybėms“, – skelbia Kalėjimų departamentas.

Kalėjimų departamento administracija ir visa bausmių vykdymo sistemos bendruomenė pareiškė viešą užuojautą artimiesiems dėl Alytaus pataisos namuose dirbusio Nedo Kantaravičiaus mirties.

„Kiekvieno bendruomenės nario netektis skausminga, netikėta jauno pareigūno mirtis – ypač sukrečianti“, – sako bausmių vykdymo sistemos pareigūnai.

BNS žiniomis, 22 metų N. Kantaravičius buvo rastas negyvas ne tarnybos metu, be smurto žymių.

„Mes prisijungiam prie Vidaus reikalų ministerijos sudarytos komisijos“, – BNS penktadienį sakė Kalėjimų departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė, pridūrusi, kad mirtis su krūviu tarnyboje nesiejama, pastaruoju metu fizinių normatyvų jaunuolis nebuvo laikęs.

Kalėjimų departamento atstovai, Vidaus reikalų ministerijos kvietimu, dalyvaus darbo grupėje, ieškant sprendimų dėl pareigūnų sveikatos tikrinimo, fizinių normatyvų laikymo.

„Taip pat pareigūnus, darbuotojus raginame ir savarankiškai rūpintis savo sveikata, laiku ir profilaktiškai ją tikrintis“, – nurodė Kalėjimų departamentas.

Kiekvieno bendruomenės nario netektis skausminga, netikėta jauno pareigūno mirtis – ypač sukrečianti.

Po to, kai netrukus po fizinių normatyvų laikymo Šiauliuose mirė pareigūnas, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla nurodė laikinai sustabdyti jų laikymą, antradienį pranešė Policijos departamentas.

Šių veiksmų imtasi reaguojant į spalio pradžioje įvykusią nelaimę, kuomet Šiaulių policijos pareigūnas mirė iškart po normatyvų laikymo, persirengimo kambaryje.

Pasak departamento, tolimesni sprendimai dėl pareigūnų fizinių normatyvų laikymo ir papildomų pareigūnų sveikatos tikrinimų bus priimti įvertinus situaciją, teisinį reglamentavimą, normatyvų atlikimo sąlygas, pasikonsultavus su vidaus reikalų ministerijos vadovybe ir ministerijos Medicinos centru.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė praeitą savaitę pavedė visoms vidaus reikalų statutinėms tarnyboms užtikrinti, kad pareigūnų fizinio pasirengimo normatyvų vertinimą prižiūrėtų medikai.

Statutinių įstaigų vadovai ir VRM Medicinos centras įpareigoti iki spalio 24 dienos pateikti kompleksinius siūlymus, kaip tobulinti pareigūnų fizinio pasirengimo patikros procesą, pagerinti fizinės ir psichologinės būklės prevenciją, kaip skatinti sveiko gyvenimo būdą.

Rašyti komentarą
Komentarai (48)

Klausyk tu M !

Pats ar pati šnekėk , ką nori , nes pats ir atsakysi , o kitus palik ramybėj ir nešnekėk už juos ! Landzbergis niekada taip nesakė , kaip ir tautiečių nevadino šunauja ! Bet tokius išsireiškimus platina sąmoningai ar iš durnumo tokie , kaip tamsta -M !..

M

Kaip lanzbergis sakė, žemelė padėkos jeigu 25 % numirs. Galimai senis šokinėja iš laimės

Antivakseiams

Kodėl taip prastai durnių marše sudalyvavot?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS