Pokyčiai: galimybių pasui reikės PGR testo, darbuotojai tikrinsis už savo pinigus | kl.lt

POKYČIAI: GALIMYBIŲ PASUI REIKĖS PGR TESTO, DARBUOTOJAI TIKRINSIS UŽ SAVO PINIGUS

  • 11

Nuo trečiadienio galimybių pasui gauti nebetiks antigeno testas – galios tik PGR, o nevakcinuoti ir nepersirgę darbuotojai turės tikrintis savo lėšomis. Taip pat įsigalioja reikalavimas pradinukams mokyklose dėvėti kaukes.

Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 1 dienos keičiasi reikalavimai norintiems gauti galimybių pasą: nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas, reikės neigiamo PGR tyrimo atsakymo, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Kaip ir iki šiol, galimybių pasą galės gauti pagal pilną schemą nuo koronaviruso pasiskiepiję žmonės bei persirgę COVID-19 liga.

Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims galimybių pasas bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą. Nemokamai šį tyrimą galės atlikti nėščiosios ir turintys medicininių kontraindikacijų skiepui.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad mažinamas galimybių paso alternatyvų skaičius: vakcinuotiems ir persirgusiems gyventojams nebelieka galimybės pateikti elektroninės sveikatos sistemos išrašo ar sveikatos priežiūros įstaigos išduoto dokumento.

Lieka galioti galimybių paso ir Europos Sąjungos sertifikato persirgimo ar vakcinacijos dalis; taip pat užsienio šalies išduoti vakcinacijos ar persirgimo dokumentai. Tiek teigiamą serologinį, tiek neigiamą PGR testą atlikusiems asmenims galios tie patys dokumentai: galimybių pasas, sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, išrašas iš elektroninės sveikatos sistemos.

SAM taip patvirtino tvarką, kaip nuo trečiadienio šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19. Mobiliuose punktuose tyrimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos asmenų grupėms, kurioms išlieka teisė testuotis valstybės lėšomis.

Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose, registruojantis per Karštąją liniją 1808, galės nėščios darbuotojos ir kontraindikacijų skiepytis COVID-19 vakcinomis turintys darbuotojai, kuriems diagnozuota alergija vakcinai ar jos komponentui. Taip pat asmenys, kurių skiepijimas nuo COVID-19 dėl taikomo gydymo (chemoterapijos, radioterapijos ar kt.) gydytojo sprendimu atidedamas nustatytą laikotarpį.

Testuotis dėl COVID-19 bus privaloma periodiškai – kas 7–10 dienų PGR tyrimais arba greitaisiais antigeno testais.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

99999

Tada nemokės sveikatos draudimo tie kurie nesiskiepino ,tęsto taip pat dauguma nedarė ir nesinaudojo jokios koronos metu suteiktom paslaugom.Kitiem per du metus nereikėjo medicinos paslaugos jokios o moka kaip visi sveikatos draudimą.Kaip i šitą atsakys" gudruciai".Turi būti testai nemokami ,kaip ir skiepai visiem Lietuvos piliečiams .Migrantai iš Baltarusijos pasienio privalėjo susimokėti. Nes jie visi ne Europos sąjungos piliečiai,už visą med.pagalba turejo susimokėti.

Pil.

Straipsnio antraštė sako, kad pažeista LR Konstituciją. Nereikia net skaityti toliau.Taip kad baikite vieną kartą tą korona ,atšauktite visas nesąmones arba bus nemalonumų labai daug.

Nedjukeited

-> Senai laikas. Turi omeny kodėl visi turi mokėti už skiepus įsigąsdinusiems suaugusiems žmonėms ir jų vaikams? Teisingai - nuo encefalito niekas neskiepija dykai. Kodėl tad dabar visi turi mokėti už skiepus, jei suaugęs žmogus bijo mirti kančiose ir nori mirti su šypsena veide. Sirgti tai vienodai serga ir tie ir tie.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS