Policija žada masiškai patruliuoti gatvėse | kl.lt

POLICIJA ŽADA MASIŠKAI PATRULIUOTI GATVĖSE

Augant nusikalstamumui, dėl savo saugumo sunerimę žmonės pageidauja viešosiose vietose matyti kuo daugiau uniformuotų pareigūnų, nori, kad šie greičiau reaguotų į pranešimus. Tokie gyventojų pageidavimai, pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Skvernelio, verčia policiją keistis.

Gatvėse padaugės policininkų

Dabar Lietuvos policijoje apie 12 tūkst. žmonių, 61 proc. jų - viešojoje policijoje. Nors yra daugiau kaip 1400 laisvų etatų, pareigūnų trūksta. Ypač dėl žmonių trūkumo kenčia patrulių rinktinė (trūksta 14 proc. darbuotojų) ir apylinkių inspekktorių (16 proc.). „Gyventojai mums nuolat skųsdavosi, kad apylinkės inspektorių nemato ir nepažįsta. Ir nenuostabu kodėl, jie buvo užversti popieriais, pareiškimų, ikiteisminių tyrimų duomenų surašymu. Dabar jiems dokumentų tvarkyti nereikės, tai atliks kriminalinės policijos darbuotojai“, - kalbėjo S.Skvernelis.

Netrukus gatvėse pamatysime ne tik apylinkės inspektorius, bet ir daugiau patruliuojančių policininkų. Nuspręsta, kad dienomis pareigūnai gali patruliuoti ir po vieną. Be to, jie privalės ne tik važinėti po teritoriją, bet ir palikę automobilį, apeiti ją pėsčiomis. Kiekvienas pareigūnas su savimi nešiosis informacinių pranešimų blanką, todėl norint parašyti pareiškimą, nukentėjusiajam jau nebereikės eiti į policijos komisariatą ar nuovadą.

„Daug kas juokiasi, kad pareigūnai persėdo ant dviračių, bet mes įsitikinome, kad toks patruliavimo būdas yra labai efektyvus. Ypač pasiteisino važinėjimas riedžiais, mat šie gali išvystyti iki 20 kilometrų per valandą greitį ir pareigūnai greičiau atskuba prie pažeidėjų“, - sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Kyšininkams – sunkios dienos

Netrukus policijos garažas turėtų pasipildyti ir kompiuterizuotais automobiliais. Juose įrengtos filmavimo kameros, kurios fiksuoja vaizdą ir automobilio viduje ir išorėje, todėl įsiūlyti kyšį pareigūnams jau bus daug sunkiau. Juose įrengtas ir kompiuteris bei spausdintuvas, todėl pažeidėjai bus baudžiami tiesiog vietoje. Atvejų, kai žmogus prisistato kito asmens pavarde, nebebus - visi duomenys bus patikrinti per visus registrus.

Jei nubaustas asmuo pageidaus, jis gaus ne tik atspausdintą nutarimą, bet ir jo kopiją elektroniu paštu. Visos šios technikos dėka bus sutaupomas pažeidėjo ir pareigūnų laikas, bus mažiau popierizmo.

Pertvarkos žadamos ir valdyme. Planuojama, kad pranešimus apie nusikaltimus koordinuos vienas centras, o į įvykio vietą vyks arčiausiai jos esantis ekipažas. Nesvarbu, kad pranešimas gautas iš kitos teritorijos ar net rajono. Moderni kompiuterizuota sistema leis labiau kontroliuoti ir pačių pareigūnų darbą – bus fiksuojama, kur kiekvienas ekipažas yra, ką jis veikia. „Miegančių policininkų nebeliks. Nenebus ir atvejų, kai pagalbos prašantysis buvo stumdomas iš vieno komisariato į kitą“, - sakė S.Skvernelis.

Areštinėse televizorių nebežiūrės

Pasak generalinio komisaro pavaduotojo, sunkmetis atsiliepė ir areštinėms. Dabar labai daug žmonių jiems skirtą baudą prašo pakeisti areštu. „Areštuotų žmonių skaičius išaugo 100 proc.“, - pabrėžė jis.

Lietuvoje šiuo metu veikia 40 areštinių, kuriose bausmes atlieka beveik 1000 nubaustųjų. Dauguma šių areštinių neatitinka europinių reikalavimų, todėl vienos bus suremontuotos, kitos visai uždarytos. Liks tik 27 jų.

Areštinėje bausmes atliekantiems asmenims, taip pat teks susiveržti diržus. Jiems ne tik bus sumažinti maisto daviniai, bet ir paprašyta susimokėti už kameroje sunaudotą elektros energiją. Kaip jie galės susimokėti, jei neturi pinigų baudoms? „Televizorius areštinėje nėra būtiniausias daiktas. Sėdi dabar kameroje keturiese ir visi keturi savo televizorių žiūri, tik skirtingas programas. Užteks ir vieno“, - sakė S.Skvernelis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS