Prasideda pratybos: per Lietuvą į gynybos pozicijas judės tankai, šarvuočiai | kl.lt

PRASIDEDA PRATYBOS: PER LIETUVĄ Į GYNYBOS POZICIJAS JUDĖS TANKAI, ŠARVUOČIAI

  • 15

Birželio 8 d. prasideda dvi savaites vyksiančios tarptautinės karinės pratybos „Geležinis Vilkas 2019-1“.

Apie 4 tūkst. karių iš 10 šalių treniruosis ne tik Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) poligonuose, bet ir civilinėse teritorijose bei jų apylinkėse. Numatomas karinės technikos kolonų judėjimas viešo naudojimo keliuose bei apgyvendintose vietovėse.

„Pratybose „Geležinis Vilkas“  dalyvauja Lietuvos kariai ir mūsų sąjungininkai su skirtinga kovine technika, karių operacijas rems sąjungininkų aviacija. Pratybų tikslas yra visas šias priemones integruoti į bendrą mūšio sistemą, efektingai planuojant, vykstant į mūšio lauką ir kovojant jame. Šį pusmetį tai didžiausios mūsų pratybos, kuriose galime veikti išvien su mūsų sąjungininkais“, – sako pratybų vadovas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius

Mokymų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, Karaliaus Mindaugo husarų  ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų  gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą, sąveika vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų, bataliono kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos karių, pratybose taip pat dalyvaus Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos kariai.

Siekiant treniruoti padalinių mobilumą, gebėjimą greitai pasiekti bet kurią Lietuvos vietą ir joje gintis bei naikinti priešo pajėgas, pratybų metu bus atliekami kovinės technikos žygiai iš dislokacijos vietų į susitelkimo rajonus bei operacijų vietoves. Lietuvos keliais įvairias laikotarpiais judės apie 1000 vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo bei administracinės paskirties transportas.

Antrąją savaitę vyks kompleksinės lauko pratybos, kuriose vienetai treniruosis „pajėgos prieš pajėgas“ principu. Taip pat bus atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.

Tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas“ yra tarptautinės pratybos skirtos įvertinti kiekvienos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijos bei dviejų iš brigadai pavaldžių Lietuvos  batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

Pratybų organizatoriai, siekdami užtikrinti skaidrumą ir demonstruodami atvirumą, pakvietė karinius stebėtojus iš Baltarusijos, Rusijos, taip pat Suomijos ir Švedijos. Apie ketinimą siųsti stebėtojus informavo Baltarusija ir Švedija, kurių kariniams atstovams birželio 19 d. bus organizuota pratybų „Geležinis Vilkas“ stebėjimo programa.

GALERIJA

  • Prasideda pratybos: per Lietuvą į gynybos pozicijas judės tankai, šarvuočiai
  • Prasideda pratybos: per Lietuvą į gynybos pozicijas judės tankai, šarvuočiai
A. Pliadžio ir V. Zalatoriūtės / KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Anonimas

Gerai čia jums galvot kas ką gins ką puls. Pas mane langai tuoj nuo jų važinėjimu išskris, nuo 6 ryto. Neįmanoma kokį triukšmą sukelia. O kiek veltui kuro sunaudoja

T

Uzteks durniu voluoti tai sajungai

kaimietė

Pernai mačiau kaip kariška technika važiavo siauru keliuku Garliava- Pažėrai pro mus. Geriau nematyti to daugiau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS