Premjeras: opozicijos elgesys - destruktyvus Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras: opozicijos elgesys - destruktyvus

2013-02-22 20:31
Premjeras: opozicijos elgesys - destruktyvus
Premjeras: opozicijos elgesys - destruktyvus / Fotodienos/ Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius destruktyviu elgesiu vadina opozicijos kalbas apie kreipimąsi į teismą dėl švietimo ministro įsakymo, kuriuo tautinių mažumų moksleiviams lengvinamas lietuvių kalbos egzaminas.

„Gyvename teisinėje valstybėje, tad kiekvienas turi teisę kreiptis į teismą, jei mano, kad tam yra pagrindo. Bet mūsų manymu, šis kai kurių politinių jėgų elgesys yra destruktyvus“, - penktadienį sakė premjeras. Jo poziciją BNS perdavė atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Apie ketinimus skųsti ministro Dainiaus Pavalkio  įsakymą teismui penktadienį patvirtino jo pirmtakas liberalas Gintaras Steponavičius.

„Seimo opozicija - tiek liberalai, tiek kalbamės su konservatoriais - būsime talkininkai visuomeninėms organizacijoms kreipiantis į teismą“, - BNS sakė G.Steponavičius.

Anot G.Steponavičiaus, įsakymu numatant išimtis atsisakoma vieningo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, o tai neatitinka Švietimo įstatymo nuostatos, kad „mokymosi pasiekimų patikrinimai organizuojami vienodi visų mokomųjų kalbų mokyklų mokiniams“.

Be to, liberalo nuomone, įsakymu pažeidžiami abiturientų teisėti lūkesčiai, nes mokslo metų pradžioje moksleiviai pasirašytinai yra supažindinami su egzamino programa. Kiti teisės aktai, pasak buvusio ministro, draudžia likus keliems mėnesiams iki egzaminų sesijos pradžios daryti esminius pakeitimus.

Šią savaitę D.Pavalkio pasirašytas įsakymas numato, kad tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomas žodžių skaičius lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje bus ne mažiau kaip 400 žodžių - lietuviškų mokyklų moksleiviams nustatytas minimalus žodžių skaičius paliekamas šimtu didesnis.

Pats D.Pavalkis penktadienį pripažino sulaukęs ministerijos specialistų perspėjimų dėl lengvatų tautinių mažumų moksleiviams per lietuvių kalbos egzaminą, tačiau pabrėžė, kad sprendimas priimtas remiantis politiniais motyvais.

Ankstesnės Vyriausybės kadencijos metu buvo nuspręsta, kad po dvejų metų perinamojo laikotarpio, kuris baigiasi šiemet, egzaminas lietuviškų ir nelietuviškų mokyklų moksleiviams bus vienodas, bet buvo numatytas aštuonerių metų pereinamasis laikotarpis egzaminų vertinimui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra