Prezidentė ir Seimo vadovė abejoja „Sodros" įmokų didinimo tikslingumu Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentė ir Seimo vadovė abejoja „Sodros" įmokų didinimo tikslingumu

2009-09-30 17:13
Prezidentė ir Seimo vadovė abejoja „Sodros" įmokų didinimo tikslingumu
Prezidentė ir Seimo vadovė abejoja „Sodros" įmokų didinimo tikslingumu / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė abejoja, ar tikslinga 2 proc. didinti „Sodros” įmokų tarifą.

Apeliuoja į Estijos pavyzdį

Apie prezidentės išsakytas abejones pranešė pats ministras pirmininkas Andrius Kubilius. Jo teigimu, dėl šio klausimo dar bus diskutuojama su socialiniais partneriais.

„Prezidentė išsakė abejonių dėl „Sodros" įmokų galimo didinimo. Dėl to dar tikrai diskutuosime ir diskutuojame su socialiniais partneriais", - po susitikimo su prezidente sakė A.Kubilius, vadovaujantis didžiausiai valdančiajai Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijai.

Vyriausybė planuoja, kad nuo kitų metų pradžios darbdavių ir darbuotojų įmokos „Sodrai" didėtų solidariai - po 1 procentinį punktą. A.Kubilius trečiadienį teigė, kad „diskusijos, matyt, dar tęsis", bet pabrėžė, kad tokiam pasiūlymui pritaria ir įvairios verslui atstovaujančios struktūros, o panašų sprendimą neseniai priėmė ir Estija.

Pasiūlė, ką daryt su „Sodra“

Prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio teigimu, šalies vadovė premjerui pasakė, kad pritaria ne visoms priemonėms, kurios numatytos rengiamame Nacionaliniame susitarime.

„Prezidentė pasakė premjerui, kad ne su visomis siūlomomis priemonėmis sutaria, ne visoms pritaria. Kalbant apie „Sodros" deficitą, prezidentės manymu, kad 2,5 milijardų deficitą reikėtų pasidalinti ir biudžeto sričiai ir paimti ant biudžeto pečių, o dalį palikti „Sodros" rezervams", - žurnalistams trečiadienį sakė L.Balsys.

Prezidentės atstovas nedetalizavo, kaip D.Grybauskaitė vertina Vyriausybės siūlymus mažinti socialines išmokas.

A.Kubilius sulaukia kritikos partijoje

Seimo pirmininkė I.Degutienė trečiadienį kalbėdama „Žinių radijui" taip pat pabrėžė, kad premjeras Andrius Kubilius pastaruoju metu sulaukia kritikos Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje.

„Aš manau tikrai bus aštrios diskusijos ir Seime dėl viso to socialinio paketo. Aš nežinau, šiandien yra ta situacija, kada įmonės ir taip nesumoka šiandieninio „Sodros" nustatyto tarifo ir yra įsiskolinimai. Tai ar dar padidinimas 2 proc. „Sodros" tarifo nesudarys dar didesnės eilės įmonių, kurios atsidurs ties bankroto riba. Reikia gerai pamąstyti, ar mes šiandien galime „Sodros" įmokas didinti. Man atrodo, kad didinimas neduos rezultatų", - sakė I.Degutienė.

Ji pripažino, kad premjero pozicijoje per sunkmetį dirbti yra labai sunku ir kad Vyriausybės vadovas A.Kubilius „gauna kritinių pastabų" iš partiečių.

„Be abejo, ministro pirmininko yra pati sudėtingiausia pozicija, tai yra ūkinis darbas ir labai konkretus - konkretūs veiksmai. Mūsų partija yra tikrai demokratiška ir niekas nedraudžia išsakyti savo pozicijas, taip kad strėlių į ministrą pirmininką būna nemažai", - aiškino Seimo pirmininkė.

Siūlo pradėti nuo savęs

Pasak jos, siūlymai karpyti socialines išmokas tuo pat metu Seimo nariams nuomojant prabangius automobilius yra tiesiogiai susijusios problemos.

„Jeigu mes darome tokį didelį paketą su socialinių išmokų mažinimu, tai yra signalas, kad valstybėje yra itin bloga situacija. Jeigu yra bloga situacija, tai pirmiausia pradėkime nuo savęs, tie, kas dirba Seime, Vyriausybėje, savivaldoje", - kalbėjo I.Degutienė.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra