Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai | kl.lt

PREZIDENTŪROJE 10-Ą KARTĄ PAGERBTI GYVI DONORAI IR MEDIKAI

 • 2

Spalio 18-ąją jau dešimtus metus iš eilės buvo pagerbti organų donorai, jų artimieji, medikai ir aktyviai donorystės idėją skleidžiantys žmonės.

Jubiliejiniam asociacijos „Gyvastis“ padėkos renginiui duris atvėrė prezidentūra, o šalies vadovas Gitanas Nausėda išreiškė didžiulį palaikymą organų donorystei.

„Šiandien kviečiu pagerbti dovanojančiuosius gyvybę. Donorystė – nieko nekainuojanti dovana tiems, kurie ją įteikia. Ir brangiausia, ką tik gali gauti jos ilgai laukiantys žmonės. Ne visiems didvyriams įteikiami medaliai už išgelbėtą gyvybę. Kartais ji padovanojama tyliai, kartais – išeinant, didžiausios tamsos akimirką. Organų donorystė – tai ryškus paskutinės vilties spindulys, perskrodžiantis tamsą ir leidžiantis kažkam kitam iš jos išnirti į šviesą.

Šiandien gyvieji lenkiasi mirusiems organų donorams – jų vardai mums lieka nežinomi, tačiau dalelė jų pulsuoja kažkuriame iš mūsų. Didžiausią pagarbą reiškiu donorų artimiesiems, kurių rankose atsiduria galutinis sprendimas. Pasiryžti sunkiausiu metu galvoti apie kitus – aukščiausia žmogiško solidarumo išraiška. Tokių kaip Jūs Lietuvoje dar skausmingai maža. Todėl esate žmoniškumo elitas, tikrieji bendruomeniškumo pamatai“, – susirinkus sveikino prezidento Gitano Nausėdos žodžiai.

Kasmetinio asociacijos „Gyvastis“ organizuojamo renginio siekis ir yra padėkoti už kilnumą, drąsą priimti itin sunkius sprendimus bei ryžtą juos įgyvendinti. Norima įvertinti didžiulį medikų atsidavimą darbui bei nekuklų kuklių žmonių indėlį į donorystės idėjos sklaidą. Renginyje už nepaprastus poelgius buvo įteiktos 24 padėkos.

Žinojo apsisprendimą

Dvi Vyriausybės padėkos renginyje buvo įteiktos mirusių donorų artimiesiems. Viena iš jų – Edgaro mama Aldona. Pasakodama apie sūnų moteris nesulaiko ašarų, jo netektis sukrėtė visą mažo miestelio bendruomenę: „Edgaras buvo mūsų visų. Jo netekome, kai jį mirtinai sumušė per Jonines. Jis buvo labai geras visiems“.  Mama prisimena, kad Edgaras buvo minėjęs, jog po mirties galėtų tapti organų donoru.

„Apkabinu savo mirštantį sūnų ir verkiu, kad sūnus miršta, bet žinau, kad kita mama verkia laukdama savo vaikui organo transplantacijos. Tai man padėjo apsispręsti“, - apie savo apsisprendimą pasakoja Edgaro mama Aldona.

„Skaudu, kad netekome mylimo vyro, geriausio tėčio, bet guodžia mintis, kad kažkam galėjome pratęsti gyvenimą“, - apie savo apsisprendimą pasakoja Gitana, prieš 7 metus pritarusi donorystei.

Visi atsistoję išreiškė pagarbą donorų artimiesiems, kurie savo apsisprendimu dovanojo gyvenimą, laukiantiems transplantacijų.

Mažeikių ligoninės psichiatrijos skyriaus vedėjas Darius Ereminas papasakojo savo 23 metų istoriją, kuomet jo gyvenimą kardinaliai pakeitė atlikta inksto transplantacija. Vyras iki šiol jaučia begalinį dėkingumą donoro šeimai ir transplantaciją atlikusiam doc. Arūnui Želviui.

Susirinkę prezidentūroje reiškė nuoširdžią padėką ir gyviesiems donorams – dviem vyrams, padovanojusiems inkstus savo žmonoms, tėčiui, sugražinusiam gyvenimą paaugliui sūnui, bei dalį kepenų sūnui bei anūkei padovanojusioms mamai ir močiutei.

Asta Kubilienė, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė teikdama padėkas gyviesiems donorams sakė, kad mes turime donorystės ir transplantacijos sistemą, kad mūsų medicina yra paties aukščiausio lygio, bet svarbiausia, kad šiandien mes turime žmonių, kurių vertybės yra neišmatuojamo gylio, kurių meilė žmogui yra begalinė, kurių jausmai yra patys tauriausi.

Vaikučių, po kepenų transplantacijos, tėvelių vardu padėkota juos prižiūrinčiam Vaikų ligoninės Santaros gastroenterologui doc. Vaidotui Urbonui.

Santaros ligoninės pilvo chirurgas doc. Vitalijus Sokolovas akcentavo pokalbio su artimaisiais apie donorystę svarbą.

Dažnas transplantaciją išgyvenęs pacientas didžiausią padėką reiškia slaugytojoms – visada buvusioms šalia, padėjusioms atsistoti ant kojų, išgyventi sunkiausias dienas. 14-a padėkų už pasiaukojantį darbą, nešantį gyvenimą ir viltį, joms ir įteikė Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė. Kalbėdama apie donorystę, viceministrė sakė, kad donorystės sklaida – tai pasitikėjimas vienas kitu skatinimas, tai irgi „gerovės valstybės“ kūrimas.

Reikšmingos iniciatyvos

Dažnai donorystės tema jautriausiai paliečia sergančiuosius, jų šeimas ir bičiulius, artimame rate klausimo apie donorystės palaikymą nebelieka – jis tampa savaime aiškus. Tačiau daliai visuomenės šis klausimas ilgus metus net nekyla, nesuvokiama, kad jis gali netikėtai ir skaudžiai pasibelsti bet kurią minutę. Būtent todėl asociacija „Gyvastis“ dėkojo ir individualioms iniciatyvoms, kurios didina donorystės idėjos sklaidą įvairiomis formomis.

Renginyje buvo įvertintas projektas „Ir nutiko tai“, kuris skatina sąmoningesnį visuomenės požiūris į organų donorystę. Tai platforma, savotiškas socialinis projektas, skirtas tiems, kurie vienu ar kitu kampu susidūrę su transplantacija ar tiems, kurie tiesiog domisi donorystės tema. Projektų autoriai – Karolina Dačkutė ir Aistis Žekevičius, pastarajam prieš kelis mėnesius atliktas inksto persodinimas.

Padėka buvo įteikta ir socialiniam projektui „2 gyvenimai“, šio tikslas – atskleisti donorystės idėją per meną, žmonių tarpusavio ryšį ir fotografiją. Idėjos autorė ir sumanytoja – Ieva Meškauskaitė bei fotografas Edgaras Žilaitis. Ieva, pristatydama savo iniciatyvą, padėkojo mamai, kuri prieš 10 metų padovanojo Ievai savo inkstą. Parodos „2 gyvenimai“ atidarymas įvyko prezidentūroje.

„Kalbėdami apie organų donorystę tuo pat metu kalbame, regis, apie kontrastingus dalykus – mirtį, skausmą, netektį, sunkius sprendimus, bet ir apie lūkesčius, laukimą, tikėjimą ir patį gyvenimą. Sakoma, kad gyvenimas matuojamas ne pagal tai, kiek turi, o kiek pavyko duoti kitiems“, - kalbėjo Aušra Degutytė Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė, - „Gyvenimo stebuklus iš tiesų kuria daugybė žmonių. Viso to nebūtų be dar vienos svarbios grandies – donorytės idėjos skleidimo“.

Renginio jaukią dėkingumo atmosferą sustiprino operos solisto Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus mažinto duetas ir Gintarės Malinauskaitės šokis.

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ – vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti  organų transplantacijos laukiančius ir su persodintais donoro organais gyvenančius žmones. „Gyvastis“ skleidžia organų donorystės idėją, teikia pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems, bendradarbiauja su medikais.  Įkurta dar 1993 m., „Gyvastis“ turi padalinius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje, Vilkaviškyje.

GALERIJA

 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
 • Prezidentūroje 10-ą kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Renginys (DAR gyviems) motociklininkams?.. :s

Pagarba

Labai prasmingas renginys padėkoti ir parodyti ką duoda donorystė. Galėtų daugiau apie tai rodyti ir rašyti

SUSIJUSIOS NAUJIENOS