Prie „Bayraktaro“ pirkimo prisidėjusi moteris: pakėlė pensiją, reikės daugiau aukoti | kl.lt

PRIE „BAYRAKTARO“ PIRKIMO PRISIDĖJUSI MOTERIS: PAKĖLĖ PENSIJĄ, REIKĖS DAUGIAU AUKOTI

  • 22

Tūkstančiai lietuvių neatsispyrė norui savo akimis išvysti, kaip atrodo Ukrainai dovanojamas „Bayraktaras“. Minint Valstybės dieną, turkiškas dronas, jau apginkluotas raketomis ir pavadintas Vanagu, eksponuojamas Šiauliuose, karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Atėjusieji juokauja, kad malonu, jog bent vienas šio Ukrainai dovanojamo „Bayraktaras“ varžtelis priklauso ir jiems, praneša LNK.

Valstybės diena Šiauliuose ypatinga ir sausakimša. Dabar jau istorinis, Lietuvos žmonių suaukotas, bet Turkijos gamintojų padovanotas kovinis dronas Ukrainai iš pradžių nuo žiūrovų buvo slepiamas angare, kad žmonės vien jo neapgultų, o apžiūrėtų ir kita karinę techniką bei ginkluotę, bet kai kas iš didelio noro klydo.

„Pagal garsą aš sprendžiu, kad jis. Ar ne jo variklis čia dirba?“ – svarstė šventėje dalyvavęs šiaulietis.

„Bayraktaro“ apžiūrėti žmonės važiavo iš visos Lietuvos, tik dažnam naujas pavadinimas strigo.

„Ba.. Ba.. neatsimenu, net neparašyčiau“, – juokėsi kalbinta moteris.

„Bayraktaras“ vadinamas koviniu dronu, bepilote skraidykle arba tiesiog vardu Vanagas. Jo pirkimo akcijos sumanytojo Andriaus Tapino pastangomis Lietuvos žmonės per tris dienas suaukojo beveik 6 mln. eurų., bet Turkijos gamintojas nusprendė droną dovanoti, o suaukotus pinigus pageidavo skirti kitai pagalbai Ukrainoje. 

Visuomenei pristatomas Ukrainai skirtas „Bayraktaras“

Adolfinos Zaidės, P. Peleckio / BNS nuotr.

Kalbinti žmonės sakė aukojantys ir aukos.

„Dar valdžia padidino pensijas, man padidino 50 eurų, vyrui – 39 eurais. Sakau, reikės daugiau aukoti“, – teigė kalbinta moteris.

Už pusantro milijono aukų dronui nupirkta ginkluotė.

„Per labai trumpą laiką buvo surinkti pinigai, per labai trumpą laiką šis ginklas atsidūrė Lietuvoje. Įprastai tai užtrunka keletą mėnesių, o mes jį ant mūsų žemės matome jau po keturių savaičių nuo susitarimų pasirašymo“, – renginyje kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Ministras įsitikinęs, kad pinigus aukojantys žmonės turi pamatyti bendrų pastangų vaisių. „Bayraktarui“ apžiūrėti skirtos kelios valandos.

Aš jaučiuosi bendrasavininkas, jaučiuosi, kad varžtelis ir mano čia yra įsuktas.

„Tikslios valandos nepasakysiu, bet ginkluotė iškeliaus po viešos apžiūros, nes liko vienintelis formalumas, kurį mes atliekame. Valstybei ginkluotę perduodame oficialiai, sutvarkydami dokumentus, mums nėra ko slėpti“, – kalbėjo A. Anušauskas ir pridėjo, kad šiandien Vyriausybė tvirtina „Bayraktaro“ perdavimą Ukrainai.

„Bayraktaras“ nuo žiūrovų buvo atitvertas, bet įspūdis didelis.

„Aš jaučiuosi bendrasavininkas, jaučiuosi, kad varžtelis ir mano čia yra įsuktas“, – šypsojosi šiaulietis.

„Lauksime naujienų iš Ukrainos, ką jis („Bayraktaras“ – red. past.) padarys“, – viltimis dalinosi šventės dalyvis. „Ir kuo greičiau, kad viskas pasibaigtų“, – pridėjo šalia stovėjęs vyras.

GALERIJA

  • Prie „Bayraktaro“ pirkimo prisidėjusi moteris: pakėlė pensiją, reikės daugiau aukoti
P. Peleckio / BNS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (22)

na

visai ku ku

Delfi

Piz dezas

manau

Tokie demenciniai pensininkai ir atiduoda savo gyvenimo santaupas telefoniniams sukčiams T-Lapinams :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS