R. Tamašunienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra kaip niekada geri | kl.lt

R. TAMAŠUNIENĖ: LIETUVOS IR LENKIJOS SANTYKIAI YRA KAIP NIEKADA GERI

  • 2

Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė trečiadienį susitikusi su Lenkijos Seimo pirmininko pavaduotoju, vicemaršalka Piotru Zgorzelskiu, Lenkijos Seimo nariu Władysławu Teofiliu Bartoszewskiu ir Lenkijos ambasadore Lietuvoje Urszula Doroszewska aptarė valstybių partnerystės ir dvišalio bendradarbiavimo klausimus. Kaip teigiama ministerijos išplatintame pranešime, aptartos ir COVID-19 bei sienų atvėrimo aktualijos, migracijos politika ir situacija Baltarusijoje.

Po susitikimo R. Tamašunienė teigė, kad bendradarbiavimas su Lenkija Lietuvai yra vienas svarbiausių prioritetų.

„Bendradarbiavimas su Lenkija mums yra vienas svarbiausių prioritetų. Praėjusią savaitę turėjome istorinį įvykį – dviejų Vyriausybių posėdį, kuris aiškiai parodė, kiek daug sąlyčio taškų mes turime. Geri santykiai tarp valstybių užtikrino ir sėkmingą bendradarbiavimą bei operatyvius sprendimus tuomet, kai buvo atkurta sienų kontrolė, taip pat aktyviai bendradarbiauja ir mūsų priešgaisrinės apsaugos tarnybos“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Lenkija, kaip ir Lietuva, yra numačiusi išimtį Baltarusijos piliečiams, atvykstantiems humanitariniais pagrindais ir darbo bei mokslo reikalais. Lenkija yra suplanavusi ir finansinę paramą Baltarusijos piliečiams.

Nuo rugpjūčio 11 d. jau išduoti 277 leidimai Baltarusijos piliečiams, kurie atvyks ypatingais humanitariniais pagrindais, iš jų 70 atvyko, 20 pateikė prašymus suteikti prieglobstį.

Nuo rugsėjo 14 d. Lietuvoje panaikinta vidaus sienų kontrolė. Jos nėra ir prie sienos su Lenkija, tačiau taikomi įvairūs ribojimai, izoliacijos reikalavimai, kontaktų atsekamumo priemonės. Šalys bendradarbiauja, pasienio pareigūnai keičiasi informacija.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Va

Tikrai ne jusu nuopelnas, koloradiniu.

na vieno seimininko sunys

retai tarpusavy pjaunasi.....jie kaip taisykle sutartinai pjauna ta ant kurio uzsiundo seimininkas..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS