R. Žemaitaitis siūlo atsisakyti kačių ir šunų ženklinimo atgaline tvarka | kl.lt

R. ŽEMAITAITIS SIŪLO ATSISAKYTI KAČIŲ IR ŠUNŲ ŽENKLINIMO ATGALINE TVARKA

Seimui sprendžiant dėl privalomo kačių ir šunų ženklinimo, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis sako, kad įstatymas negali galioti atgaline tvarka.

"Jeigu gyvūnai yra atvesti iki naujo įstatymo įsigaliojimo, tai neturi būti pareigos ir prievolės juos registruoti ar ženklinti", - sako pasiūlymą Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms įregistravęs politikas.

Todėl jis siūlo išbraukti iš ketvirtadienį planuojamo priimti įstatymo nuostatą, kad tokios katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre ir kad už jų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į registrą atsako jų laikytojas ar savininkas.

Seimas ketvirtadienį spręs dėl gyvūnų ženklinimo tvarkos. "Jei bus pritarta siūlymui, visi privalės savo šunis, kates ir šeškus ženklinti: po oda įleisti mikroschemą. Tikslas – reguliuoti gyvūnų populiaciją. O aš manau – plauti pinigus. Maža to, norimas rezultatas nebus pasiektas, o didžiausios problemos laukia kaimo gyventojų", - prognozuoja  R. Žemaitaitis.

Kalbos apie kaimo katinų ženklinimą, jo nuomone,  yra utopinės. "Gal pasiūlymo autoriai nėra buvę tikrame kaime? Juk daugelis kaimo kačių nėra ant rankų nešiojami gyvūnai – tik bastosi šalia namų. Pareina, paėda, išeina peliauti. Pabandykite tokį katiną užlaikyti glėbyje – sudraskys ir sukąs net per odines pirštines", - sako R. Žemaitaitis.

Jo vertinimu, ženklinimas iš esmės nėra blogis, tačiau kaip prievolė – bevertis, nenaudingas. "Skambiai tariant – gyvūnų fašizmas. Pasitreniruosime su gyvūnais, o vėliau kaimo moterys galės ženklinti savo vyrus: stebėti, ar neužsuko pas kokią kaimynę, ar kurioje troboje su draugeliais girtuokliauja?",- ironizuoja politikas.

Be to, R. Žemaitaičio nuomone, dalis žmonių, kurie norėtų priglausti kokį benamį gyvūną, po sprendimo įsigaliojimo jau to nedarys, nes reikalaujamas veiksmas kelia papildomų problemų.

Jo nuomone, realus problemų sprendimas būtų visai kitoks. "Pirma – gyventojai turi registruoti savo augintinius savivaldybėje arba seniūnijoje. Iš veisyklų perkami augintiniai privalo būti sterilizuoti. Kai kuriose šalyse gyvūnai parduodami su sutartimi, kad tam tikrame amžiuje bus atlikta sterilizacija. Trečia – veterinarijos gydytojai išduoda gyvūno dokumentą, kuriame yra surašytos ir visos būtinos procedūros – skiepai, sterilizacija ar kiti dalykai", - siūlo  Seimo narys.

R. Žemaitaitis pastebi, kad net ir ženklintos katės atsives neženklintų kačiukų. "Jei jau turime milijonus eurų bevertėms mikroschemoms, gal skirkime juos tikrai efektyviai sterilizavimo programai", - ragina jis.

Seime ketvirtadienį planuojamos priimti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos numato, kad katės, šunys ir šeškai turi būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

balselis

kažkada radau lauke šunų apdraskytą katytę. parsinešiau, išgydėm, vėliau sterilizavom. visiems tapo dar vienu mylimu šeimos nariu. gyvena, vargo nemato. ir už tai, kad rūpinamės tuo gyvūnėliu, tikrai nežadame šelpti kažkokių suknistų aferistų, plaunančių pinigus per kažkokias neaiškias mikroschemų aferas... privaloma/neprivaloma, atgaline tvarka/priekine tvarka - dėjau skersai/išilgai. gero vakaro.

Pasirodo

nors vienas galvojantis ne pasturgaliu, o galva seime yra. Tik ką vienas nuveiks prieš gaują pinigų taškytojų... Gal pirmiau reikėtų seimūnus ir kitus valdžiažmogius sučipuoti? Būtų lengviau nustatyt, kur kuris darbo metu šlaistosi.

KLAUSIMAS

KAM PASTOVIAI I SPAUDA KISATE TA DEMAGOGA
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS