Painiava
Reikalaujama mokėti mokesčius už nustipusį šunį
Dauguma Gyvūnų registracijos centro duomenų netikslūs. Tai sudaro papildomų rūpesčių ne tik katę ar šunį laikantiems gyventojams, bet ir tiems klaipėdiečiams, kurie niekada neturėjo augintinio.
“Vieną kartą už šuns registraciją jau sumokėjau 6 litus 2000 metais, tačiau vėl gavau pranešimą, kad turiu sumokėti 10 litų. Kiek kartų galima registruoti vieną šunį? Kodėl man skirtame pranešime apie rinkliavą vis įrašoma visiškai kito žmogaus pavardė? Kodėl, siunčiant pranešimą, painiojamas adresas: vieną kartą įrašoma Naujakiemio, kitą - Poilsio gatvė, kur mes jau daugiau kaip dveji metai nebegyvename ir nesame įregistruoti?“ - vakar piktinosi klaipėdietė, atėjusi į redakciją.
Savivaldybės administracija paskelbė, kad kiekvieną trečiadienį 108 savivaldybės kabinete Gyvūnų registravimo centro (GRC) darbuotoja konsultuoja gyventojus augintinių registracijos ir identifikacijos klausimais. Užvakar prie šio kabineto buvo žmonių spūstis, nes daug gyventojų sutrikę dėl netvarkos. Pensininkas piktinosi, kad gavo raginimą sumokėti už šunį, kurio neturi. Jis nusipirko butą. Buvę buto savininkai laikė augintinį, tačiau apie tai, kad jie ir šuo čia jau nebegyvena, “duomenų bazė” nieko nežino.
Kito klaipėdiečio šuo nustipo, tačiau gyventojas gavo raginimą mokėti rinkliavą, nes iki šiol jis nepristatė pažymos apie šuns mirtį. “Kur tokią pažymą gauti - ar turėčiau tokiais atvejais kviestis veterinarą patologoanatomą?” - klausė gyventojas.
Šiuos nesusipratimus paprašėme paaiškinti GRC direktorės Ingos Urbašiūtės. Jos teigimu, įstaigai kol kas sunkiai sekasi tvarkytis su duomenų baze, daug duomenų vis dar tikslinami.
Kaip teigė direktorė, kol kas vadovaujamasi tokiais duomenimis, kokius pateikė namų valdos.
Tiems gyventojams, kurie, dar prieš įsigaliojant naujai tvarkai, jau buvo sumokėję gyvūnų registravimo mokestį ir tikisi, jog galbūt nebereikės vėl mokėti už gyvūno registraciją, direktorė negalėjo atsakyti nieko aiškaus. “Kol kas šis klausimas derinamas su savivaldybės Miesto ūkio skyriaus specialistais. Vis dėlto reikia turėti omenyje, kad viskas kainuoja, - tvarka nauja, technologijos, duomenys, įvedinėjami į tarptautinę bazę”, - sakė I.Urbašiūtė.
Tais atvejais, kai šeimininkas neteko gyvūno, anot I.Urbašiūtės, pakanka pateikti raštišką pareiškimą apie tai, kas nutiko. Nors oficialioje centro informacijoje gyventojams teigiama, kad “jei gyvūnas nustipo ar buvo “užmigdytas”, privaloma pateikti veterinaro pažymą, tačiau direktorė patvirtino, kad pažymos reikia tuomet, jei šunį “užmigdo” veterinaras.
Neseniai centro veikla buvo pristatyta Kopenhagoje, ir dabar duomenys apie Klaipėdos gyvūnus saugomi pasaulinėje duomenų bazėje. Ne itin yra kuo džiaugtis, jei daug tų duomenų - pasenę.
GRC duomenimis, Klaipėdoje registruota 5000 kačių ir šunų, identifikuota 1200.
Naujausi komentarai