Rėžė dėl narkotikų vartojimo tarp paauglių: valstybė nekontroliuoja šitos problemos | kl.lt

RĖŽĖ DĖL NARKOTIKŲ VARTOJIMO TARP PAAUGLIŲ: VALSTYBĖ NEKONTROLIUOJA ŠITOS PROBLEMOS

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad narkotikų vartojimas tarp paauglių nebėra tik nacionalinė bėda, ji peržengia nacionalinio saugumo slenkstį.

„Turime šitoje vietoje perkvalifikuoti pačią problemą. (...) Tai nėra šiaip nacionalinė bėda, mes jau galime sakyti, kad tai peržengia nacionalinio saugumo slenkstį ir mes kaip tokią ją turėtume traktuoti“, – po G. Nausėdos susitikimo su keliais ministrais ir policijos vadovu pirmadienį sakė K. Budrys.

„Kai mes sprendžiame nacionalinio saugumo problemas, mes pasitelkiame ne tik tai flomasterius, meškiukus, piešimo konkursus ar kokias akcijas, bet ir kietąsias priemones, į jas turėtume nuo šiol žiūrėti visiškai kaip – kaip į neišvengiamą būtinybę“, – pridūrė jis.

K. Budrys pabrėžė, kad šiuo metu „valstybė nekontroliuoja šitos problemos“.

„Vidutiniu, ilguoju laikotarpiu su atitinkamomis investicijomis, laiko prasme, resursų prasme, įtraukiant bendruomenes, kitaip tariant, priėjimu iš apačios, mes tikrai pasiektume didesnių rezultatų, tačiau artimiausiu laikotarpiu turime taikyti sprendimą iš viršaus į apačią“, – kalbėjo patarėjas.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu nėra detalių duomenų apie narkotikų vartojimą pagal regionus, medžiagas, tačiau „turime apsčiai duomenų, kurie mums leidžia teigti, kad tendencijos yra neigiamos“. Pasak patarėjo, dešimtmečius veikiančios prevencijos programos, įvairios akcijos neveikia.

„Arba darome ne tai, ką reikia daryti, arba imituojame darymą“, – teigė K. Budrys.

Rašyti komentarą
Komentarai (27)

pensininkė

manau visų pirma tai tėvai atsakingi už savo vaikus ir jie turi žinoti ką jų vaikai rūko,bet viską meta ant valdžios , taip valdžia nori leisti kaip sakoma biški pauostyti parūkyti, bet turi būti griežtas ne bet kokiems narkotikams, bet visų pirma tai tėvų įndėlis turi būti kad vaikai negertų ir nerukytų čia daug turi dirbti tėvai su vaikaisir būti vaiko draugu kuris viską pasakys tėvams neslėpdamas apie tai kas vyksta gatvėse ir mokyklose, negi tėvai nemato kad vaikas grįžta išgėręs arba tie vaikai visai nerūpi

Lai šniūrina

Lai niuchina-daugiau debilu išsprogs.

parmazonas

Na tikrai apie kokią dar kontrolę gali eiti kalba,kai seime priimami sprendimai legalizuot narkotikus.Aha,kur kokia tai narkomanė dar stumdo kalbas apie savo narkomanišką patirtį?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS