Romai iš savivaldybės reikalauja būsto
Po barnių su savo globėja romų tautybės našlaitė nuo vasaros gyvena garaže. Mergina reikalauja savivaldybės jai nedelsiant suteikti socialinį būstą.
Susibarė dėl vaikino
Tėvų neturinti Manita Adomaitytė socialinio būsto eilėje laukia jau dvejus metus. Šioje eilėje mergina įrašyta 149-oji.
M.Adomaitytė oficialiai registruota savo močiutės Reginos Adomaitienės, pripažintos merginos globėja, bute Laukų gatvėje. Čia R.Adomaitienė, kuriai kovą sukaks 20 metų, gyvena savivaldybės pagrindinės nuomininkės teisėmis.
Nors oficialiai Klaipėdos 2-ojoje specialiojoje mokykloje besimokanti Manita namus turi, tačiau ji teigė juose negalinti ramiai gyventi, nes dažnai su močiute riejasi dėl meilės vaikinui iš Rusijos.
„Su močiute baruosi kasdien. Kai susipykstu, ji mane veja iš namų. Vasarą apsigyvenau garaže. Tai gali patvirtinti kaimynai“, – tikino mergina.
Pašnekovė nuolat mina savivaldybės slenksčius, reikalaudama, kad jai kuo greičiau suteiktų socialinį būstą. Dėl to Manita prirašė krūvas raštų savivaldybės Socialinio būsto skyriui ir merui Rimantui Taraškevičiui. Tačiau kol kas reikalai nepajudėjo.
„Kai kartą kreipiausi į savivaldybę, mane aprėkė, kad netrukdyčiau savo prašymais. Gal taip yra dėl to, kad esu čigonė?“ – įtarė M.Adomaitytė.
Merginai buvo pasiūlyta laikinai apsigyventi Nakvynės namuose. „Į Nakvynės namus eiti nenoriu, nes ten gyventi neįmanoma. Nenoriu apsistoti ir savo mokyklos bendrabutyje, nes ten gyvenantys bernai kabinėjasi“, – teigė M.Adomaitytė.
Kaltina diskriminacija
Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė pasakojo, kad M.Adomaitytė yra įrašyta į eilę ir turi laukti būsto kaip visi kiti.
„Ji priregistruota socialiniame būste pas savo globėją ir kaip šeimos narė turi visas teises jame gyventi. Tačiau jeigu mergina nesutaria su močiute, tai yra jos problemos. Ginčus turėtų spręsti ji pati, jeigu reikia, padedant policijai arba teismams“, – įsitikinusi D.Netikšienė.
Vedėja užsiminė, kad romų tautybės žmonės Socialinio būsto skyriaus darbuotojams dažnai kelia rūpesčių. Jie į Klaipėdą suvažiuoja iš visos Lietuvos: Kuršėnų, Seredžiaus, kitų miestelių ir primygtinai reikalauja suteikti būstą. Jeigu atsisakoma tuoj pat jį suteikti, šie asmenys teigia, kad neva savivaldybė jų negelbsti, nes jie esą romai. D.Netikšienė neneigė, kad kartais dėl ramybės tenka pirma apgyvendinti romų šeimas.
Savivaldybė bendradarbiauja su Vaikų teisių tarnyba ir Vaiko krizių centru, kur teiraujamasi, ar tikrai šeimai reikia pagalbos. Kadangi dažniausiai romai turi po keletą mažamečių vaikų, šių institucijų atsakymai paprastai būna teigiami.
Priteršė liftą ir laiptinę
Vedėja tvirtino, kad apgyvendintais romais dažnai būna nepatenkinti jų kaimynai. Ypač daug skundų savivaldybė susilaukė dėl Naikupės gatvės 16 name apgyvendintų romų.
„To namo gyventojai sukilo prieš romus, nes pas juos nuolat eina lankytojai, kurie triukšmauja, priteršia liftą, laiptinę. Kiek žinau, policija išsiaiškino, kad šie nuomininkai nelegaliai prekiauja cigaretėmis“, – užsiminė D.Netikšienė.
Daug problemų savivaldybei kėlė ir Gėlių gatvėje apgyvendintas romas. Juo nuolat skundėsi kaimynai. Kai pagaliau buvo nuspręsta šį nuomininką iškeldinti, teisme anksčiau juo skundęsi kaimynai netikėtai pradėjo liudyti jiems ramybės nedavusio romo naudai.
„Kol kas garsiai apie tai nekalbama, bet Klaipėdoje romai kelia ne mažiau problemų negu Vilniuje“, – neslėpė vedėja.
Tačiau pašnekovė tvirtino, kad ne visi romai, kuriems išnuomoti savivaldybės socialiniai būstai, yra blogi. Apie kai kuriuos šios tautybės atstovus esą galima atsiliepti tik teigiamai.
Naujausi komentarai