Šauktinių sąraše – krepšininkai, translytė, R. Karbauskio sūnus | kl.lt

ŠAUKTINIŲ SĄRAŠE – KREPŠININKAI, TRANSLYTĖ, R. KARBAUSKIO SŪNUS

Į šių metų šauktinių sąrašus pateko penki krepšinio klubų Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ žaidėjai, du futbolo rinktinės nariai, translytė mergina, valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio sūnus.

Tarp daugiau nei 38 tūkst. sąrašuose esančių 18-23 metų jaunuolių yra du Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – 19 metų Rokas Jokūbaitis ir 22 metų Karolis Lukošiūnas.

„Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris BNS sakė, kad žaidėjų tarnyba yra atidėta, nes jie yra aukštųjų mokyklų studentai.

„Ryto“ žaidėjai 19-os Deividas Sirvydis, 21-ių Karolis Giedraitis ir 22 metų Martynas Echodas taip pat atsidūrė šauktinių sąraše.

Klubo komunikacijos vadovas Tomas Ganusauskas BNS sakė, kad šie krepšininkai taip pat prašys atidėti tarnybą, bet „jeigu reikės, eis tarnauti“.

„Vaikinų mintys vis tiek pirmiausia yra susijusios su krepšinio aikštele ir susiję su tuo dalykai“, – teigė T. Ganusauskas.

Sąrašuose taip pat įrašytas perspektyvus bėgikas 19-metis Eduardas Survilas, BNS patvirtino Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis.

Tarp šaukiamųjų pateko ir Lietuvos futbolo rinktinės narys 22-ių Justas Lasickas, rungtyniaujantis Belgrado „Voždovac“ klube, ir to paties amžiaus Marius Adamonis iš Italijos miesto Katancaro klubo „Catanzaro“.

Lietuvos futbolo federacijos atstovas spaudai Antanas Martusevičius BNS nurodė, kad federacija jau ruošia raštą kariuomenei, prašantį atidėti futbolininkų tarnybą.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas majoras Gedeminas Davydovas teigė, kad sportininkai turi galimybę netarnauti, nes garsina Lietuvą kitokiais būdais.

„Kiekvienas gali prašyti atidėti tarnybą, bet turi pagrįstai įrodyti, kad dėl jo tarnybos jam kils žala asmeniškai arba nukentės visuomeniniai interesai“, – BNS sakė karininkas.

„Paprastai tie, kurie atstovauja rinktinėms ar žaidžia tarptautinėse varžybose, atleidžiami nuo tarnybos. Laikoma, kad jie garsina Lietuvą kitais būdais“, – pridūrė jis.

Sąraše – ir translytė

Į šauktinių sąrašą pateko ir užsienyje gyvenanti translytė mergina Zofija Palenta, jos dokumentuose vis dar įrašytas Egidijaus Kroco vardas.

Ji pasakojo, kad nesijaučia ta, kuri galėtų būti karo lauke. „Šauktinių sąraše esu pažymėta 3240 numeriu. Iš pradžių man buvo juokinga – klausiau savęs, kodėl būtent man gyvenimas nuolat atsiunčia tokias išdaigas? Sau pačiai atsakiau paprastai – gyvenimas žino, kad Zofijai visada „viskas gerai“. Tada man parašė artimieji, sakydami, kad dėl manęs jaudinasi. Vaikinas taip pat klausė, kas bus. Trumpam pravirkau, bet susiėmiau ir pasakiau sau, kad kaip nors susitvarkysiu kaip susitvarkau visada“, – emocijų neslėpė pašnekovė.

Portalas jau rašė, kad šauktinių sąraše atsidūrė ir R. Karbauskio sūnus Mantas. Vaikinas šiuo metu studijuoja Kanadoje, jo tarnyba bus atidėta.

Kaip jau rašyta, sąrašuose savo pavardes rado ir socialinių tinklų žvaigždės Karolinos Meschino naujas mylimasis Dominykas Ježerys-OG Version bei grupės „Flying Saucer Gang“ narys Germanas Daškevičius, kuris yra K. Meschino buvusio vaikino brolis.

Tikėtina, kad D. Ježerys-OG Version kariuomenėje netarnaus.  Primename, kad praėjusių metų pabaigoje K. Meschino ir reperis, grupės „Flying Saucer Gang“ narys Remigijus Daškevičius pasuko skirtingais kelias. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad žinoma mergina šiltus jausmus puoselėja jo buvusiam geriausiam draugui D. Ježeriui-OG Version.

Iš viso devynių mėnesių tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šiemet pradės 3828 karo prievolininkai.

Krašto apsaugos ministerija tikisi, kad ir toliau daugelis jaunuolių į tarnybą ateis savanoriškai, nors privalomai pašaukiamųjų skaičius kasmet didėja.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atnaujinta 2015 metų pavasarį, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

tam --anonimas --

psichiskai nesveiku y armija neima , jiems negalima ginklo patiket --ju vieta politikoj arba kalejimo kameroj prie ,,,parasos,,, su isdralinta sikna.

Anonimas

Tai kaip del lanzbergio sunelio??????????

Kopūstas.

Teisingai, tarnaut privalo visi, dabar labai juokinga tarnyba, tik 9 mėnesiai, čia netarnyba, savo laiku ilgiau tarnavau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS