Seimas svarstys, ar daugiau asmenų drausti valstybės lėšomis | kl.lt

SEIMAS SVARSTYS, AR DAUGIAU ASMENŲ DRAUSTI VALSTYBĖS LĖŠOMIS

Seimas imasi svarstyti, ar praplėsti ratą asmenų, draudžiamų privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Antradienį Sveikatos draudimo įstatymo pataisas pateikęs Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo numatyti, kad privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis būtų draudžiamas asmuo, ne tik slaugantis, bet ir „teikiantis pagalbą namuose nuolatinės priežiūros (pagalbos) reikalaujančiam asmeniui, kaip šiuo metu yra numatyta Valstybinio socialinio draudimo įstatyme“.

Kaip pažymi Seimo Sveikatos reikalų komitete dirbantis R. Žemaitaitis, Konstitucinis Teismas ne kartą yra konstatavęs, jog žmonių sveikatos apsauga yra konstituciškai svarbus tikslas, viešasis interesas, o rūpinimasis žmonių sveikata – valstybės funkcija.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą neįgalius (nedarbingus) asmenis slaugančių asmenų draustumas privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis siejamas tik su specialiuoju nuolatinės slaugos poreikiu.

Antradienį už projektą po pateikimo balsavo 62 Seimo nariai, 10 – buvo prieš, 42 parlamentarai susilaikė.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tik neužmirškit

Landzbergiui papildomą trigubą draudimą suorganizuot:D).Čia svarbiausias šalies prestižo reikalas:D)

EDITA

ACIU.REMIGIJUI ZEMATAICIUI UZ SI PASIULYMA.PRIZIURIU MAMA.DIRBTI NEGALIU.MAMAI NEPATVIRTINTA SENATVINE DEMENCIJA.HALIUCINACIJOS,JI VIENA GYVENTI NEGALI.JI GIRDI BALSUS,JAI LIEPE ZUDYTIS.JI DABAR GULI SIAULIU PSICHIATRINEI LIGONINEI.NES JI GIRDI BALSUS KURIE JA ZUDO LIEPE NUSIZUDYTI,PAGAL MUSU YSTATYMUS SIS ZMOGUS SVEIKAS NES DAR ATSIMENA NAMU ADRESA.AS DIRBTI NEGALIU PAJAMU NETURIU.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS