Šiauliuose kuriamas mokslo centras ugdys inovatorių kartą | kl.lt

ŠIAULIUOSE KURIAMAS MOKSLO CENTRAS UGDYS INOVATORIŲ KARTĄ

  • 0

Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašytas susitarimas dėl STEAM centro kūrimo. Parašais susitarimą patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Šiaulių universiteto rektorius dr. Donatas Jurgaitis.

Aštuntasis iš dešimties Lietuvoje planuojamų steigti STEAM centrų Šiaulių apskrityje veiks kaip Šiaulių universiteto struktūrinis padalinys, rašoma pranešime spaudai.

STEAM – nauja kryptis švietimo sistemoje

Santrumpa STEAM žymi gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos (angl. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) mokslų sritis, kurias integruojant ugdymo procese, siekiama akcentuoti tiksliųjų ir techninių mokslų, kūrybiškumo bei lyderystės dermę. Pasauline praktika paremtas atviros prieigos STEAM centrų steigimas Lietuvoje tampa nauju impulsu mūsų švietimo sistemoje, skatinančiu ugdyti inovacijų kultūrą šalyje ir mokinių susidomėjimą tiksliaisiais mokslais.

„Tiek aukštosiose mokyklose, tiek darbo rinkoje pastaraisiais metais juntamas technologinių ir fizinių sričių specialistų trūkumas. Šiaulių universitete įsteigto interaktyvaus STEAM centro, kuriame vaikai iš visos apskrities galės susipažinti su tiksliųjų mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti, dėka jau pirmoji pažintis su tiksliaisiais mokslais bus patrauklesnė nei vien tik vadovėlių medžiaga. Kartu moksleiviai pratinsis ir prie universiteto erdvės, o vėliau, tikimės, atsiras ir daugiau norinčių studijuoti šiuos palyginti sudėtingus mokslus ir sieti karjerą su jais“, – kalbėjo dr. D. Jurgaitis.

Kaip teigia švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, STEAM centruose mokiniai dirbs kartu su doktorantais, dėstytojais, verslo atstovais. „Tai turėtų pagerinti mokinių pasiekimus „kietųjų“ mokslų srityje ir paskatinti rinktis su jais susijusias studijas. Taip mes auginsime būsimus tyrėjus ir šalyje formuosime inovacijų kultūrą“, – sakė A. Pitrėnienė.

Inovacijų kultūrą skatins visame regione

Planuojama, kad Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto 300 kv. m. patalpose įsikursiančiame STEAM centre veiks keturios laboratorijos. Biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų bei specializuota, Šiaulių apskrities specifiką atitiksianti – sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės tyrimų, laboratorijos.

„Sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės tyrimų laboratorija – tai unikali erdvė jauniesiems inovatoriams, kurioje numatyta tinkama aplinka kurti pažangiems inžineriniams medicininiams sprendimams, kineziterapijai ir ergoterapijai bei visuomenės sveikatinimo programoms. Moksleiviai šioje laboratorijoje kurs ir tirs judesio, regos ir kt. gyvenimo kokybės gerinimo technologijas, įgys žinių apie sveiką gyvenseną. Ne mažiau svarbi ir praktinė laboratorijos nauda regiono gyventojams – turintys negalią ir jų artimieji šioje erdvėje galės tiesiogiai susitikti su mokslininkais, kuriančiais priemones jų gyvenimo kokybei gerinti“, – sakė dr. D. Jurgaitis.

Kaip teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, atviros prieigos STEAM centras bus naudingas ir universitetui, ir visam regionui. Be mokinių, jame galės lankytis ir kiti Šiaulių krašto visuomenės nariai bei svečiai.

„Toks centras mūsų mieste yra labai reikalingas. Sukurtas įdomus nestandartinis tiksliųjų ir gamtos mokslų mokymosi būdas padės labiau sudominti vaikus, leis jiems šiuos mokslus tarsi pačiupinėti. Taip pat STEAM centre skatinsime ir visuomenę susipažinti su moksliniais tyrimais bei inovacijomis, organizuosime profesinio orientavimo mokymus, susitikimus su mokslo, pramonės ir paslaugų sektorių atstovais, rengsime seminarus, stažuotes“, – sakė Šiaulių miesto meras.

Duris pravers 10 STEAM centrų

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, be Šiaulių universitete įsikursiančio STEAM centro, Lietuvoje tokie centrai veiks dar devyniuose Lietuvos regionuose: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrus numatoma finansuoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis – Švietimo ir mokslo ministerija iš viso jiems planuoja skirti 5,8 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS