Siūloma trumpinti teisinės pagalbos iš užsienio kelią | kl.lt

SIŪLOMA TRUMPINTI TEISINĖS PAGALBOS IŠ UŽSIENIO KELIĄ

  • 0

Lietuvos teismai teisinės pagalbos prašymus kitų valstybių teismams ar kitoms kompetentingoms institucijomis turėtų siųsti tiesiogiai, o ne per Teisingumo ministeriją, sakoma pranešime.

Atsisakius tokios tvarkos maždaug mėnesiu sutrumpėtų tokio prašymo vykdymo trukmė. Antradienį Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Civilinio proceso kodekso pataisas, įteisinančias racionalesnį bendradarbiavimo mechanizmą šioje srityje.

Per metus Teisingumo ministerija tokių prašymų užsienio valstybėms išsiunčia daugiau kaip 300. Lietuvos teismai prašo kitų valstybių teismų civilinėse bylose apklausti tose šalyse gyvenančius liudytojus, surinkti įrodymus ar įteikti dokumentus atsakovams, suinteresuotiems asmenims.

Šiuo metu tiesiogiai bendradarbiauja Europos Sąjungos narių valstybių teismai. Siūloma, kad Lietuvos teismai su kitų valstybių teismais palaikytų ryšius pagal tarptautines sutartis, kurios nustato tiesioginio bendradarbiavimo principą, o jeigu tokių sutarčių nėra – tuomet diplomatiniais kanalais.

Užsienio valstybių teismai, kreipdamiesi į Lietuvos teismus dėl teisinės pagalbos prašymų, ir toliau dokumentus siųs per Lietuvos teisingumo ministeriją.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS