ŠMSM: universitetuose startuoja kursai gyvenimo įgūdžių mokytojams, per metus baigs 700 | kl.lt

ŠMSM: UNIVERSITETUOSE STARTUOJA KURSAI GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ MOKYTOJAMS, PER METUS BAIGS 700

  • 8

Universitetuose startuojant nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programoms gyvenimo įgūdžių mokytojams, juos per metus turėtų baigti apie 700 mokytojų.

Kaip pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kvalifikacijos tobulinimo programas siūlo Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Vilniaus universitetas (VU) mokytojams, 5–10 klasėse vedantiems ar vesiantiems gyvenimo įgūdžių pamokas. VDU programa startuoja šią savaitę.

Anot ŠMSM, nors ši siūloma kvalifikacijos programa nauja, tačiau studijuojantys ar jau studijas baigę šiuose universitetuose mokytojai ir anksčiau įgydavo emocinio, socialinio ugdymo, sveikatos, gyvenimo įgūdžių dalykų, saugios mokymosi aplinkos kūrimo, lytiškumo ugdymo kompetencijų studijų metu.

„Kompetencijos, kurios bus ugdomos per gyvenimo įgūdžių programą, šiandien yra ypač svarbios, nes turime kasdien mokytis streso valdymo ir atsparumo jam besikeičiančiame pasaulyje, kritinio ir kūrybinio požiūrio į savo elgesį sudėtingose situacijose ar spręsdami kompleksines problemas“, – sako VDU Švietimo akademijos kanclerė Lina Kaminskienė.

Programą sudaro keturi moduliai: socialinis ir emocinis ugdymas: teorija ir praktika, sveikatos ir gyvybės saugojimas, krizių prevencija, pamokos dizainas.

Kaip skelbia ministerija, programą baigusių mokytojų kompetencijų rinkinys atitiks pedagogikos studijų krypties kokybės reikalavimus. Programa įgyvendinama bendradarbiaujant su 26 Lietuvos ir užsienio partneriais.

Mokymus ves kvalifikuoti VDU ir Klaipėdos universiteto profesoriai ir lektoriai, įsitrauks Lietuvos ir užsienio tyrėjai, dirbantys socialinio ir emocinio ugdymo, prevencinių programų srityje. Jų naujausių tyrimų rezultatai taip pat bus pristatyti programoje studijuojantiems mokytojams. Praktiniai užsiėmimai vyks savivaldybėse, kuriose susidaro 30 klausytojų grupės.

Anot ministerijos, programa skirta mokyklų vadovams, mokytojams, pagalbos specialistams, turintiems pedagogo kvalifikaciją ir praktinio darbo patirties, ketinantiems vesti gyvenimo įgūdžių ugdymo pamokas pagal atnaujintas programas.

Programa startuos ir VU

Nacionalinė kvalifikacijos tobulinimo gyvenimo įgūdžių programa mokytojams, mokyklų vadovams, jų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams, švietimo pagalbos atstovams lapkritį startuoja ir VU.

Programa rengta ir bus įgyvendinama aktyviai bendradarbiaujant universiteto mokslininkams iš edukologijos, psichologijos ir medicinos krypčių.

Kaip teigia Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos Vilniaus universitete koordinatorė Asta Meškauskienė, Gyvenimo įgūdžių programa mokyklose padeda vaikams mokytis spręsti realaus gyvenimo problemas, asmeninius bei socialinius iššūkius, ugdytis sprendimų priėmimo įgūdžius ir juos taikyti ne tik mokykloje, bet ir kasdieniame gyvenime.

Gyvenimo įgūdžių pamoka šį rudenį tapo naujove mokyklose, tačiau, anot ŠMSM, jos turinys apima iki šiol mokyklose dėstytas aktualias mokiniams temas, tokias kaip socialinis-emocinis ugdymas, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, patyčių ir smurto prevencija, savižudybių prevencija, lytiškumo ugdymas, sveikatos ugdymas, pirmoji pagalba, žmogaus sauga, kurių įgyvendinimui mokyklose trūko nuoseklumo ir tam skiriamo laiko.

Gyvenimo įgūdžių programa šiais mokslo metais įgyvendinama ne visa apimtimi: 1–4 klasėse integruotai, 5, 7 klasėse – po vieną savaitinę ir 9 klasėse – po vieną pamoką kas antrą savaitę.

Nuo šių mokslo metų mokyklose įdiegta gyvenimo įgūdžių programa sulaukė kritikos iš dalies politikų, tėvų organizacijų. Jie kaltina Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad per pamokas bus skleidžiama LGBTIQ propaganda, vaikai bus mokomi apie kontracepciją, o ne susilaikymą nuo lytinių santykių.

Ministerija teigia, kad apie gyvenimo įgūdžių programą viešoje erdvėje skelbiama klaidinanti informacija, o pedagogai šioms pamokoms yra pasirengę bei dar galės tobulintis.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

700 politrukų

700 politruikų MOKYTOJAI VALDŽIOS KIAULĖS

Anonimas

KAIP VYRAMS ČIULPTI BOBAI PYYYZDĄ O MOTERIMS KAIP ČIULPTI BYYYYBĮ VYRUI...BUS PRAKTINIAI UŽSIEMIMAI IR BUS IŠDUOTI KVALIFIKACINIAI PAŽYMĖJIMAI....

onutei-ne onutei

Tu sako irgi,sako,sako,tikrai sako,kažin ar teisa ar tik tokia ne pati esi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS