Specialiais autobusais ukrainiečiai grįžta į tėvynę: baimės jau gerokai mažiau | kl.lt

SPECIALIAIS AUTOBUSAIS UKRAINIEČIAI GRĮŽTA Į TĖVYNĘ: BAIMĖS JAU GEROKAI MAŽIAU

  • 0

Iš Kauno tris kartus per savaitę kursuoja specialūs autobusai, vežantys grįžtančius į tėvynę ukrainiečius, pranešama LNK reportaže.

Valerija buvo prisiglaudusi pas sūnaus draugą Palangoje.

„Labai norisi namo. Situacija ten nėra labai baisi, tad ryžtamės važiuoti. Mes čia gyvenome nuo kovo 9 d. Jaučiu dėkingumą lietuviams, visi mus puikiai priėmė“, – kalbėjo moteris.

Valeriją išlydintis vyras sako, kad netikėtai vienoje kelionėje susipažino su jos sūnumi, o kai išgirdo pagalbos prašymą, net nesudvejojo.

„Susirašėme per socialinius tinklus, pabendravome, sakiau, kad jeigu situacija bus bloga, bet kada jie gali atvažiuoti, kadangi turiu laisvą namą Palangoje“, – kalbėjo ukrainietę apgyvendinęs lietuvis Amiranas Beržinskas.

Šiandien išlydėti ukrainietę namo Amiranui ir liūdna, ir džiugu.

„Atvažiavo labai išsigandę. Nes atvažiavo juk ne pas gimines. Buvo labai liūdna, bet apsiprato“, – tęsė vyras.

Ukrainiečiai sako, kad Lietuva jiems tapo tarsi antrais namais.

„Mums labai norisi namo, vaikai nori. Nors čia atsirado naujų draugų, Kaunas tapo tarsi mūsų gimtuoju miestu, bet važiuosime į Ukrainą netoli Kyjivo. Dabar ten tikriausiai ramiau. Vyrai pasakė, kad galime grįžti namo, jeigu turime kuo“, – kalbėjo ukrainietė.

Ukrainiečiai sako, kad nusprendė iškeliauti, nes namų ilgesys yra nebepakeliamas. Tačiau neslepia – išvažiuoja su baime.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Labai laimingi, kad grįžtame namo, jau nebebaisu. Čia gyvena puikūs žmonės, nesitikėjau, kad gali tokių žmonių pasitaikyti. Suteikė daug pagalbos, dabar turime, kur atvažiuoti. Čia susiradome antrą šeimą“, – pasakojo kita ukrainietė.

Kita Ukrainos pilietė kaip tik sako, kad baimės yra, kadangi jų šalyje vis dar vyksta bombardavimai, o Lietuvoje praleido du mėnesius.

Čia gyvena puikūs žmonės, nesitikėjau, kad gali tokių žmonių pasitaikyti.

Iškeliaujantieji sako, kad dabar į karą žiūri kitaip. Kas anksčiau atrodė baisu ir nenormalu, dabar svarbu, kad virš galvos nekrenta bombos. Žmonės išvyksta pasiryžę Ukrainą prikelti naujam gyvenimui.

„Kai išvažiavome, buvo blogesnė padėtis, dabar ramiau, todėl grįžtame. Yra baimės dėl vaikų. Aš važiuoju su sūnumi, o ten gyvena dukra“, – teigė kita Ukrainos gyventoja.

Teigiama, kad Ukrainoje smulkusis verslas lėtai atsigauna, veiklą pradeda pramonės, vaikai mokosi nuotoliu, mokyklos ir darželiai uždaryti.

Autobuso vairuotojas pastebi, kad išvažiuojančių iš Lietuvos dabar yra daugiau, nei bėgančių nuo karo.

„Į Ukrainą važiuoja pilni autobusai, o iš Ukrainos – šiek tiek mažiau, kadangi ten padėtis stabilizavosi. Žmonės stengiasi grįžti namo“, – pasakojo autobuso vairuotojas Aleksandras.

Vos tik paskelbus apie keliones į Ukrainą, visos laisvos vietos – išgraibstytos. Planuojama didinti reisų skaičių. Kas savaitę į Ukrainą išvyksta apie 150 žmonių.

„Prieš dvi savaites „Kautros“ socialiniuose tinkluose paskelbėme ukrainiečiams registracijos formą. Šios dienos duomenimis turime užimtumą ir eilę 4–5 savaitėms į priekį. Tai reiškia, kad autobusai išvyksta pilni“, – teigė „Kautros“ atstovas Justinas Vadluga.

Žmonės į Ukrainą vežasi gyvūnus, milžiniškus lagaminus. Vežėjai perspėja, kad į autobusą žmonės imtų tik tai, kas būtina, nes kai kurie daiktai gali netilpti, kadangi neretai tais pačiais autobusais į Ukrainą vežama ir humanitarinė pagalba.

Gairės: LNK turinys, karas Ukrainoje, autobusai į Ukrainą, grįžtantys ukrainiečiai, Kautra
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS