Sunerimo dėl Ukrainos pabėgėlių srautų: per dieną į Lietuvą jų atvyksta apie tūkstantį | kl.lt

SUNERIMO DĖL UKRAINOS PABĖGĖLIŲ SRAUTŲ: PER DIENĄ Į LIETUVĄ JŲ ATVYKSTA APIE TŪKSTANTĮ

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė teigia, kad pastaruoju metu pastebimi vis didėjantys Ukrainos karo pabėgėlių srautai. Jos teigimu, nors šiuo metu jau dirba per 3 tūkst. savanorių, artimiausiu metu gali prireikti papildomų savanorių rankų bei humanitarinės pagalbos paketų.

„Šiandien dirba daugiau kaip 3 tūkst. savanorių įvairiausiose veiklose. Pagrindas yra padėti žmonėms, kurie jau yra atvykę čia, į Lietuvą. Paskutiniais duomenimis, yra 11,3 tūkst. karo pabėgėlių ir, kas kelia nerimą, kad atvyksta jau po tūkstantį per parą, ir tikrai matome, kad ir tų rankų, ir humanitarinės pagalbos tikrai reikės daugiau“, – sekmadienį po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte Vyriausybėje kalbėjo K. Meidė.

K. Meidė akcentuoja, kad į Lietuvą atvykstantys Ukrainos karo pabėgėliai dažnu atveju neturi net būtiniausių higienos priemonių, todėl humanitarinės pagalbos poreikis, anot jos, tikėtina, kad gali išaugti.

„Vaizdas tikrai sukrečiantis, moterys su mažais vaikais išsigandusios, kai kurios tik su rankinėmis, ką galėjo, tą tik įsimetė į tas rankines vaikams, tai neturi dažniausiai nei šepetuko, nei drabužio pasikeisti. Tai tikrai daug dalykų žmonėms reikia“, – pridūrė ji.

Raudojo Kryžiaus atstovė pabrėžė, kad didėjantys skaičiai jau kelia nerimą ir verčia ruoštis jau dabar.

Vaizdas tikrai sukrečiantis, moterys su mažais vaikais išsigandusios, kai kurios tik su rankinėmis.

„Jau surinkta per 2,5 mln. eurų iš įvairiausių paramų, tiek privačių žmonių, tiek verslų į tą mūsų bendrą sąskaitą penkių didžiųjų organizacijų ir beveik 1,2 mln. jau esame išleidę higienos paketams, maisto paketams. Tai numatant po 1000 per parą naujų atvykstančiųjų, tikrai kelia nerimą ir verčia mus greičiau ruoštis, būti pasirengusiems didesniems skaičiams“, – kalbėjo K. Meidė.

ELTA primena, kad vasario 24 d. Rusija pradėjo tarptautinės bendruomenės smerkiamą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Jos pajėgos atakuoja ir civilinius objektus. Vakarų šalys, reaguodamos į agresiją, paskelbė Rusijai labai griežtas sankcijas ir teikia ekonominę bei karinę paramą Ukrainai.

Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro Filippo Grandi duomenimis, nuo Rusijos sukelto karo pradžios iš Ukrainos į kaimynines šalis jau pasitraukė daugiau kaip 2,5 mln. žmonių.

Lietuvos sistemoje jau registruota daugiau nei 11 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Lietuvoje registruotiems Ukrainos piliečiams ir asmenims užtikrinamos socialinės garantijos ir galimybė dirbti.

Spaudos konferencija dėl Vyriausybės ir visuomenininkų veiksmų padedant į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuvoje veikia trys registracijos centrai Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje. Ukrainiečiai registruojami ir teritoriniuose Migracijos departamento padaliniuose, atsižvelgiant į karo pabėgėlių srautus planuojama registracijos centrų tinklą plėsti.

Kitą savaitę, planuojama, pradės veikti trys nauji ukrainiečių registracijos centrai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Dar vienas toks centras, jau antras, turėtų atsirasti sostinėje.

GALERIJA

  • Kristina Meidė
Gairės: Pabėgėliai, Ukrainos pabėgėliai, Raudonasis Kryžius, Kristina Meidė, Ukraina, karas Ukrainoje, parama Ukrainai, parama
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS