Teismo medicinos ekspertai įtraukti į trūkstamų profesijų sąrašą | kl.lt

TEISMO MEDICINOS EKSPERTAI ĮTRAUKTI Į TRŪKSTAMŲ PROFESIJŲ SĄRAŠĄ

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė teismo medicinos ekspertus įtraukti į trūkstamų profesijų sąrašą.

Tokio žingsnio imtis siūlė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Anot jos, taip būtų įtvirtintas teisinis pagrindas didinti teismo medicinos ekspertų darbo užmokestį.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos duomenimis, minėtų darbuotojų skaičius 2006 metais siekė 89, tuo metu pernai jų buvo 73.

Skaičiuojama, kad penktadalis teismo medicinos ekspertų yra pensinio amžiaus, o dar keturi teismo medicinos ekspertai per ateinančius penkerius metus sulauks pensinio amžiaus.

SAM duomenimis, šios specialybės atstovų darbo užmokestis – daugiau nei pusantro karto mažesnis nei kitų medikų.

Šiuo metu teismo medicinos ekspertų vidutinis darbo užmokestis (VDU) siekia 2257 eurus, tuo metu prognozuojamas kitų medikų VDU šiais metais turėtų siekti 3959 eurus.

Teismo medicinos ekspertų profesiją įtraukus į trūkstamų profesijų sąrašą, ministerija imtųsi kelti jų atlyginimus. Kaip BNS nurodė SAM, jie 2024 metais galėtų siekti apie 4,4 tūkst. eurų, kai tuo metu kitų medikų VDU prognozuojamas minėtais metais būtų apie 4,6 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad tam papildomai biudžete reikėtų maždaug 2,4 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

pensininkė

kai žmonės kaip lapai krenta kasdien visur tai žinoma kad reikia daugiau med. ekspertų

vau.... tai sexspertai nepatenkint

per mazom algom ar per dideliais kysiais [ matomai jau nebeapzioja]--as tarciau;--- VALIO -- samdysim is uzsienio ekspertus, bent jau realesnius rezultatus ekspertiziu gausim ir maziau kainuos ....

tik

reikia ne svabiniu /expertu o normaliu gabiu saziningu mediku tarnaujunciu z monems pagal Hipokrato prisaika kuri siandien kaip ir konstituc ija yra niekyne saikos atz vilgiu ===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS