Tyrimas: dauguma lietuvių nelaiko lyčių nelygybės svarbia problema Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: dauguma lietuvių nelaiko lyčių nelygybės svarbia problema

2012-03-07 21:33
Tyrimas: dauguma lietuvių nelaiko lyčių nelygybės svarbia problema
Tyrimas: dauguma lietuvių nelaiko lyčių nelygybės svarbia problema / Shutterstock nuotr.

Du trečdaliai (67 proc.) lietuvių nelaiko lyčių nelygybės svarbia problema, ir šiuo rodikliu išsiskiria Europos Sąjungos (ES) kontekste, rodo naujas tyrimas.

Po šių metų sausį Europos Parlamento užsakymu atliktos Eurobarometro apklausos paaiškėjo, kad vidutiniškai Europos Sąjungoje 53 proc. gyventojų mano, kad lyčių nelygybė yra svarbi ar labai svarbi problema.

Svarbia ar labai svarbia problema lyčių nelygybę daugiausia laiko ispanai (79 proc.), prancūzai (71 proc.) ir rumunai (67 proc.), o mažiausiai – suomiai (19 proc.), estai (22 proc.), bulgarai (24 proc.), danai (25 proc.), ir čekai (27 proc.), sakoma trečiadienį išplatintame Europos Parlamento pranešime.

Vis dėlto tik 44 proc. lietuvių mano, kad per pastarąjį dešimtmetį lyčių nelygybė Lietuvoje buvo linkusi mažėti (taip mano 60 proc. visų europiečių), o 32 proc. – kad ji buvo linkusi didėti (palyginti su 24 proc. europiečių).
Svarbiausia lyčių lygybės problema Lietuvoje (ir visoje ES) laikoma prievarta prieš moteris – ją nurodė net 60 proc. lietuvių ir 48 proc. visų europiečių. Antroje vietoje – darbo užmokesčio nelygybė (ją nurodė 43 proc. lietuvių ir 41 proc. europiečių), trečioje – prekyba moterimis bei prostitucija (36 ir 40 proc.).

Nelygų vaidmenų pasiskirstymą šeimoje svarbia problema laiko 22 proc. lietuvių ir 23 proc. europiečių. Kita vertus, palyginti su ES vidurkiu, Lietuvoje daug mažesne problema laikoma nedidelė moterų dalis atsakingose pareigose bendrovėse (12 proc. Lietuvoje ir 30 proc. ES) bei politikoje (13 ir 23 proc.), taip pat seksistiniai stereotipai (4 ir 13 proc.), teigia Europos parlamentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra