Ugniagesiai perspėja: savaitgalį šalyje siautės galingas vėjas | kl.lt

UGNIAGESIAI PERSPĖJA: SAVAITGALĮ ŠALYJE SIAUTĖS GALINGAS VĖJAS

Penktadienio pavakarę stiprėjantis vėjas siautės visą savaitgalį. Kovo 11-ąją vėjas nurims, tačiau greičiausiai kris šlapdriba, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai.

Anot sinoptikės Alvos Nagelytės, stipriausias vėjas bus fiksuojamas penktadienį ir šeštadienio naktį. Stipriausi gūsiai – šalies vakaruose, kituose regionuose – kiek silpnesni, tačiau vis tiek pavojingi.

„Dabar jau pradėjo stiprėti tas vėjas ir daug kur jau siekia nuo 15 iki 21 metrų per sekundę. Pajūryje numatoma audra iki 25 metrų per sekundę, o kitur – smarkios vėtros“, – BNS sakė sinoptikė.

Kaip teigia sinoptikas Tadas Kantautas, pietvakarių, vakarų krypties vėjai kiek susilpnės šeštadienio pirmoje dienos pusėje, tačiau į vakarą vėl ims stiprėti. Panašiai bus ir sekmadienį.

„Pirma dienos pusė rytoj (šeštadienį – BNS) turėtų būti tokia ramesnė, o po pietų vėl vėjas stiprėja ir didesnėje šalies dalyje su 15-19 metrų per sekundę vėjo gūsiais. Sekmadienio naktį vėjai vėl sustiprėja iki 15–20 metrų per sekundę ir vietomis, didesnė tikimybė vakariniuose rajonuose, bus iki 21–23 metrų per sekundę. Sekmadienio dieną vėjas jau pradeda rimti – silpnesnis vėjas bus šiaurinėje šalies dalyje, o pietinėje dalyje diena dar bus vėjuota, gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę“, – teigė sinoptikas.

Gyventojus įspėjo ugniagesiai

Apie stiprėjantį ir savaitgalį siautėsiantį pavojingą vėją penktadienio popietę pranešimus gyventojams išsiuntė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kovo 8–9 dienomis vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–25 metrų per sekundę. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – rašoma pranešime.

Ugniagesiai-gelbėtojai pataria nestovėti po aukštais medžiais, po jais nestatyti automobilių, taip pat nestovėti po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų. Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris, išnešti iš balkonų daiktus.

Taip pat patariama be ypatingos priežasties neišeiti iš namų, o jeigu tai reikalinga, išjungti elektrą, užsukti vandens ir dujų sklendes, užrakinti duris ir atlikti visus įprastus veiksmus, kurių imamasi išvykstant kelioms dienoms. Be to, būtina pasirūpinti ir kaimynais, įsitikinti, ar jie girdėjo pranešimus apie siautėjantį vėją.

Nepriklausomybės dieną – šlapdriba

Anot sinoptiko T. Kantauto, šiuo metu keliaujantį cikloną su stipriais vėjais ateinančios savaitės pradžioje pakeis šaltesnės oro masės – kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, galima sulaukti ir „žiemiško peizažo“.

„Vėjai aprimsta, bet temperatūra taps žemesnė, taip pat ir kritulių sulauksime – lietų pakeis šlapdriba ir sniegas. Pagal dabartinius duomenis, panašu, kad pirmadienis gali būti nemaloni dėl mišrių kritulių ir gausesni jie turi būti pietiniuose rajonuose“, – sakė T. Kantautas.

Pasak sinoptiko, pirmadienį gausesni krituliai numatomi ir Vilniuje bei Kaune, o Šiauliuose, Panevėžyje kritulių bus mažiau. Klaipėdoje snyguriuoti gali tai stipriau, tai silpniau, taip pat numatoma šlapdriba.

Patarimai, kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui 

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi.

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris.

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS