Ugniagesiams už drąsą Alytuje premijas skirs ir ministerija | kl.lt

UGNIAGESIAMS UŽ DRĄSĄ ALYTUJE PREMIJAS SKIRS IR MINISTERIJA

Gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skyrė per 250 tūkst. eurų premijoms.

„Ugniagesių drąsa ir pasiaukojimas nepaliko abejingų, todėl, be jokios abejonės, jie nusipelnė paskatinimo“, – ministerijos pranešime spaudai cituojama vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Piniginės išmokos skirtos 254-iems ugniagesiams gelbėtojams.

Ministrės atstovė Božena Zaborovska-Zdanovič BNS teigė, jog premijos ugniagesiams skirtos vienodo dydžio, kiekvienam teks apie tūkstantis eurų iki mokesčių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius teigia, kad PAGD išmokas gali skirti statutiniams pareigūnams arba darbuotojams, dirbantiems pagal sutartį.

Ugniagesių drąsa ir pasiaukojimas nepaliko abejingų, todėl, be jokios abejonės, jie nusipelnė paskatinimo.

Gaisrą gamykloje „Ekologistika“ malšinusiems ugniagesiams premijas iš suaukotų lėšų taip pat skyrė savivaldybė: daugiau kaip po 600 eurų ugniagesiams ir po šimtą eurų kursantams.

Savivaldybės duomenimis, gaisre dirbo 268 ugniagesiai ir aštuoni mašinistai, ekskavatorininkai. Pastariesiems taip pat skirtos tokio pat dydžio premijos kaip ir ugniagesiams.

Iš viso savivaldybė į specialiai atidarytą sąskaitą surinko beveik 212,2 tūkst. eurų, iš kurių specialiai premijoms paaukota 172,4 tūkst. eurų. Likusieji pinigai bus panaudoti gaisro padariniams likviduoti.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną.

Ugnis užgesinta per kelias dienas, bet gaisravietėje ugniagesiai dirbo iki mėnesio pabaigos, nes sudegusios padangos dar smilko ir teršė aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Dėl gaisro Alytaus mieste ir rajone paskelbtos ekstremalios situacijos.

 

Milžiniškas gamyklos gaisras Alytuje

"Facebook" grupės "Alytaus miesto ritmas", Alytaus savivaldybės, KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Atidžiau paskaitykit, į vieną saskaita buvo vedami pinigai ir likvidavimui, ir premijoms, skiriasi tik mokejimo paskirtis. Tie kurie aukojo, tie žino, bet kaip visad, reikia Lietuviui nieko nedarant susigalvoti priežastį kaip apšikt. Premijų surinkta suma yra 172,4 tukst., likvidavimui kas liko, pagal mokejimo paskirtis.

Kęstutis

Žmonių suaukotus pinigus turi visus atiduoti po lygiai ugniagesiams ir kursantams, o ne gaisro padariniams likviduoti.Žmonės aukojo juk ugniagesiams,kurie sveikatą gadino ,o ne degėsių išvežimui.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS