Už papildomą darbą pareigūnų algoms per 1,1 mln., mokytojams – 0,7 mln. eurų | kl.lt

UŽ PAPILDOMĄ DARBĄ PAREIGŪNŲ ALGOMS PER 1,1 MLN., MOKYTOJAMS – 0,7 MLN. EURŲ

Vyriausybė iš savo rezervo trečiadienį skyrė apie 3,5 mln. eurų su COVID-19 valdymu susijusioms išlaidoms, iš jų – per 1,1 mln. pareigūnų, 0,65 mln. – pedagogų papildomam darbui apmokėti.

Finansų ministrės Gintarės Skaistės siūlymu ministrų kabinetas 1,73 mln. eurų skyrė kompensuoti savivaldybių patirtoms išlaidoms valdant COVI-19 ir šalinant pandemijos padarinius.

1,112 mln. eurų  Vyriausybė numatė Vidaus reikalų ministerijai (VRM) – šie pinigai numatyti pareigūnų, kurie gruodį poilsio ir švenčių dienomis vykdė judėjimo draudimų ir karantino taisyklių laikymosi kontrolę, darbo užmokesčiui.

Taip pat 0,65 mln. skirta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, numačiusiai kompensuoti papildomą pedagogų darbą konsultuojant moksleivius.

Pasak VRM, pareigūnams pinigus išmokėjo pačios tarnybos, Vyriausybės sprendimu dengiami įsiskolinimai – didžioji dalis lėšų numatyta Policijos departamentui, 5 tūkst. eurų – Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) darbui. Švenčių dienomis budėjo 4,4 tūkst. policijos ir per 50 FNTT pareigūnų.

Esame labai dėkingi mūsų pareigūnams, kurie visą šį laikotarpį ir dabar padeda užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi.

„Esame labai dėkingi mūsų pareigūnams, kurie visą šį laikotarpį ir dabar padeda užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi. Jūsų darbas yra labai svarbus“, – posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė taip pat dėkojo pedagogams, kurie „dirba tikrai sunkiu laikotarpiu“, ypač rūpinantis egzaminams besiruošiančiais abiturientais.

Anot jos, beveik 0,7 mln. eurų papildomai skirta „papildomoms kompensacijoms – mokytojų, kurie papildomai konsultuos mokinius, darbo užmokesčiui padengti“. Iš viso už papildomas darbo valandas per konsultacijas mokytojams šiemet numatyta 1,3 mln. eurų.

„Konsultacijos gali būti teikiamos visų klasių mokiniams, tačiau prioritetas tenka abiturientams, kad jiems būtų užtikrintos kuo geresnės sąlygos pasiruošti brandos egzaminams“, – sako J. Šiugždinienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Da Lunai

Paskaitykit gal jūs straipsnį, o ne tik pavadinimą. Lėšos numatytos už galimą papildomą darbą, konsultacijas, o ne už tai, ką įprastai dirba ir už ką įprastą algą gauna. Gal noras piktintis praeis.

Da Luna

o iš kur imti pinigu fokusams korupcijos tenkinimui, o kas nutiko mokytojai ar nusidirbo per nuotolini buma, sedėdami namose, nebukite jau tokie dosnus, juk visi esame verti pinigu, juk valstiečiai išdalino po karantino po 200euru, ir dar naujiems metams žadėjo juk ir visi esame verti pinigu, ne tik mentams juk algas gauna kas mėn, kuo truksta, juk biudžetines įstaigos gauna už darba, kokie priedai, nustokite runkelius mustyti, atbuskite visi lygus, esame, be išimčiu, dėl mūsų ju ten net nereikėjo budėjimo fokusus kurti, korona nusilpo ir be jūsų paslaugu , ir be propogandos, nusilpo kaip po pavasario pereitu metu, tas pat dabar,

Anonimas

Milijonai liejasi laisvai... Kas atiduos?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS