Už žiaurų elgesį su gyvūnais asmenims numatoma drausti laikyti augintinius | kl.lt

UŽ ŽIAURŲ ELGESĮ SU GYVŪNAIS ASMENIMS NUMATOMA DRAUSTI LAIKYTI AUGINTINIUS

Seimas po svarstymo pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams, kuriais numatoma uždrausti asmenims, žiauriai besielgusiems su gyvūnais, tam tikrą laiką laikyti gyvūnus. 

Tokiu būdu siekiama mažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičių ir stiprinti gyvūnų gerovę bei apsaugą.

Kaip pažymėjo šio pasiūlymo iniciatorė, Seimo narė Ieva Pakarklytė, šie pakeitimai yra skirti tam, kad asmenys, kurie žiauriai elgėsi, kankino, suluošino ar net nužudė gyvūnus, netektų tam tikram laikotarpiui teisės laikyti gyvūną. „Tai yra apsauga nuo pakartotinų nusižengimų, nes iki šiol mes turėjome paradoksalią situaciją, kai nepaisant to, kad asmuo nužudė, žiauriai kankino gyvūną (ir deja, mes tokių atvejų turime, nėra jų daug, bet turime), jis kitą dieną gali drąsiai įsigyti gyvūną“, − Seimo posėdyje sakė parlamentarė.

Tai yra apsauga nuo pakartotinų nusižengimų, nes iki šiol mes turėjome paradoksalią situaciją, kai nepaisant to, kad asmuo nužudė, žiauriai kankino gyvūną (ir deja, mes tokių atvejų turime, nėra jų daug, bet turime), jis kitą dieną gali drąsiai įsigyti gyvūną.

Pagal svarstomas pataisas, asmuo, baustas už administracinius nusižengimus, numatytus Administracinių nusižengimų kodekse, ir iš kurio buvo konfiskuoti visi gyvūnai, gyvūno laikytoju negalėtų būti 2 arba 4 metus, priklausomai nuo nusižengimo sudėtingumo. Asmeniui draudimas būti gyvūno laikytoju būtų taikomas atžvilgiu tų gyvūnų rūšių, prieš kurią jis naudojo neteisėtus veiksmus.

Nuteisus asmenį pagal Baudžiamąjį kodeksą už nusikalstamos veikos padarymą (kai žiauriai elgiamasi su gyvūnu, jis kankinimas, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas), toks asmuo vykdant teismo sprendimą ir 10 metų įvykdžius teismo sprendimą negalėtų laikyti visų gyvūnų rūšių.

Už šio draudimo nesilaikymą grėstų administracinė atsakomybė. Draudimo būti gyvūno laikytoju pažeidimas užtrauktų baudą nuo 150 iki 300 eurų, už pakartotinį nusižengimą grėstų bauda nuo 300 iki 550 eurų.

Po svarstymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 105 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 3 parlamentarai. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

teisybė

baudžiaka, ką čia dabar....

"Seniai laikas drausti"

nesuprato apie ką čia. Ypatingai bukiems: čia ne apie gyvūnų laikymą daugiabučiuose, o apie žiaurų elgesį su jais visur: namie,gatvėje,kaime, mieste ir t.t. Ar aišku?

Tik už kankinimus

Ir nepriežiūrą drausti. Čia neužsiputokite dėl daugiabučių. Jei nekenčiate gyvūnų, tai turite gyventi miško urve. Nes jums trukdo ir vaikai, ir kiti ir tt
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS