A. Veryga nurodo institucijoms ir savivaldybėms teikti pagalbą žmonėms | kl.lt

A. VERYGA NURODO INSTITUCIJOMS IR SAVIVALDYBĖMS TEIKTI PAGALBĄ ŽMONĖMS

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kurį vykdyti pavedė ministerijoms bei joms pavaldžioms įstaigoms, Šiaulių miesto savivaldybei.

Juo A. Veryga įpareigoja pagal poreikį organizuoti visą reikiamą pagalbą žmonėms, pavyzdžiui, namuose izoliuotiems žmonėms teikti reikiamą socialinę pagalbą, aprūpinimą maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Šiuo sprendimu Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijos bei joms pavaldžios įstaigos įpareigojamos teikti reikiamą pagalbą šalies oro uostuose dirbantiems savanoriams bei visuomenės sveikatos specialistams.

Šiaulių miesto savivaldybei pavedama atšaukti suplanuotus masinius renginius.

Kaip jau skelbta, Lietuvoje penktadienį nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 d. grįžusiai šiaulietei. 39 metų pacientė, užsikrėtusi koronavirusu, yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės šeimos narių tyrimų duomenys bus paskelbti vėlyvą penktadienio vakarą.

„Visos šeimos duomenis turėsim 23 val.“ – Eltai sakė premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija, vasario 28 d. 17.30 val. duomenimis Lietuvoje patvirtintas vienas minėtos ligos atvejis.

Iki šiol atlikta 90 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. Laukiama atsakymų dėl 14 mėginių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, stebima 3303 asmenų, keliavusių į Kiniją ir Šiaurės Italiją, sveikatos būklė.

Šiuo metu teritorijoms, kur plinta COVID-19, priskiriamos visos Kinijos provincijos, Šiaurės Italija (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Visi gudrūs

nurodinėti. Antra vertus, ar žinai Veryganai kokia padėtis ligoninėse ir poliklinikose? Jau seniai žmonės skundėsi eilėmis prie specialistų kabinetų, priemonių ligoninėse trūkumu, antisanitarija, kitom pirmaeilėm problemom, o tu lakstei su savo sveiko maisto idėja (cha, lygtai PC perkamas maistas yra sveikas:D) ir niekuo daugiau nesirūpinai. Dabar mėtai nurodymus o kaip juos įvykdyti kai padėtis jau seniai kritiška? O kaip užtikrinti pagalbą, jeigu gydytojai fiziškai nepajėgia atlikti visko kas būtina? Nu žodžiu..susikišk savo pezalus ten kur nesutenka ir nenervuok nuolat lysdamas į eterį

Anonimui Pydarui

Vyt tokios ministrus idiotas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS