A. Veryga pripažino sistemines sveikatos sektoriaus problemas | kl.lt

A. VERYGA PRIPAŽINO SISTEMINES SVEIKATOS SEKTORIAUS PROBLEMAS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad koronaviruso pandemija atvėrė daug problemų, egzistuojančių sveikatos priežiūros sektoriuje. Vis dėlto ministras išreiškė viltį, kad skaudžios pamokos bus išmoktos, o problemos bus pamatytos ne tik ministerijoje, tačiau ir regionuose.

„Virusas išryškino sisteminių problemų. (...) Jei kalbėtume bendrai, panašu, kad buvome primiršę infekcijų kontrolę ir anksčiau su įstaigomis turėjome rimtų diskusijų dėl hospitalinių infekcijų. Panašu, kad tas požiūris į ministerijos raginimus ir ekspertų rekomendacijas nebuvo labai rimtas. Dabar visos šitos problemos atsiskleidė pačiu skausmingiausiu būdu“, – trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje pripažino A. Veryga.

Dabar visos šitos problemos atsiskleidė pačiu skausmingiausiu būdu.

Jo teigimu, pokyčiai sveikatos sektoriuje, kuriuos siūlė ministerija, medikų ar regionuose esančių mažesnių gydymo įstaigų bendruomenių neretai būdavo priimami nepalankiai.

„Diskusijos dėl personalo darbo keliose gydymo įstaigose: tam tikros deklaracijos, pasirašytos su profsąjungomis, irgi buvo skausmingai priimtos bei kai kurių grupių labai kritikuojamos. Čia ir yra tos sisteminės problemos. Galų gale paslaugų organizavimas, kai „iškrenta“ kuri nors gydymo įstaiga ir tuos srautus tenka perimti didesnėms regiono gydymo įstaigoms – vėlgi yra iliustracija, kad mūsų siūlytas gydymo įstaigų tinklas būtų leidęs visų šitų problemų išvengti. Vadovai jau tada būtų galėję daug efektyviau planuotis srautus, sudaryti darbo pamainas ir panašiai“, – teigė A. Veryga.

Ministras tuo pačiu išreiškė viltį, kad vis dėlto problemos, kurias išryškino pandemija, bus išspręstos, o pamokos – išmoktos.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Problemos

Klaipėdoje Gentvilo vadovavimo laikų ypatumų šleifas nusitiesė iki šių dienų ir perėjo į savas patikimas rankas. Tokių sisteminių ypatumų rezultatai pandemijos metu išlindo kaip ylos iš maišo visose srityse, prigesindami Grigeo skamdalą.

Čia tai bent

Tos nuomonės taip keičiasi ,kad sunku atrinkti kuri tikra.

Klp

verygą į teisiamūjų suolą už pastovias melagystes,už pavėluotą reagentų užpirkimą,už mob.st. įrengimo blokavimą,už draudimą privačiom labaratorijom atlikti tyrimus,už nurodymą med.įstaigom pakartotinai naudoti vienkartines apsaugos priemones ir t.t ,ko pasekoje numirė ne vienas žmogus ir šimtai susirgo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS