Viešojo ir privataus sektorių institucijos mokysis valdyti kibernetinius incidentus | kl.lt

VIEŠOJO IR PRIVATAUS SEKTORIŲ INSTITUCIJOS MOKYSIS VALDYTI KIBERNETINIUS INCIDENTUS

  • 0

Antradienį prasideda penktą kartą organizuojamos kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2020“.

Lietuvos viešojo ir privataus sektorių institucijos treniruosis valdyti kibernetinius incidentus, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Pratybose „Kibernetinis skydas 2020“ bus imituojamos atakos ir kibernetiniai incidentai, su kuriais Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) susiduria kasdien. Pratybose sudarome sąlygas organizacijai praeiti incidento valdymo procedūrą, įvertinti, kiek ji yra pasiruošusi suvaldyti incidentą ir jo pasekmes“, – sakė pratybų vadovas, NKSC Kibernetinės gynybos departamento direktorius Deividas Stumbras.

Pratybose sudarome sąlygas organizacijai praeiti incidento valdymo procedūrą, įvertinti, kiek ji yra pasiruošusi suvaldyti incidentą ir jo pasekmes.

Centro direktoriaus Ryčio Rainio teigimu, per pratybas specialistams tenka betarpiškai bendradarbiauti, o užmegzti ryšiai svarbūs kasdieninėje veikloje, jie padeda greičiau ir efektyviau suvaldyti tikrus incidentus.

Pratybų organizatoriai dalyviams pasiūlys kuo realesnius scenarijus – NKSC kasdienybėje bene dažniausiai pasitaikantys įsilaužimai į organizacijų internetines svetaines su neatnaujintomis turinio valdymo sistemomis arba silpnais administravimo slaptažodžiais. Taip pat šiemet bus galimybė treniruotis ir pagal nuotolinės darbo vietos užvaldymo scenarijų. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS