VSAT vadas: neteisėtų migrantų srautai kreipiami būtent į Lietuvą | kl.lt

VSAT VADAS: NETEISĖTŲ MIGRANTŲ SRAUTAI KREIPIAMI BŪTENT Į LIETUVĄ

  • 2

Nuo liepos antros pusės neteisėtų migrantų srautai iš Baltarusijos kreipiami būtent į Lietuvą, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Dėl to Lietuvos pareigūnai ėmėsi stiprinti šiame pasienyje esančias pajėgas.

„Nuo liepos antros pusės matome, kad tie neteisėtų migrantų srautai kreipiami būtent į Lietuvą“, – trečiadienį naujienų portalui „15min“ sakė pareigūnas.

Anot jo, tokie veiksmai iš dalies susiję su „politiniais sprendimais, kurie priimami Lietuvoje arba Europos Sąjungoje“.

„Šiuo metu, matyt, Lietuva vėl buvo pasirinkta kaip tos hibridinės atakos objektas“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Pasieniečių vado teigimu, šios atakos mastai mažesni nei praėjusiais metais, bet palyginti su ankstesniu šių metų laikotarpiu, neteisėtos migracijos srautai yra reikšmingai padidėję.

„Kelia nerimą, kad situacija prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos yra daug stabilesnė. Ten daug mažiau fiksuojama valstybės sienos pažeidimų ir neįleistų asmenų“, – tvirtino R. Liubajevas.

VSAT duomenimis, šių metų liepą pasienyje su Baltarusija apgręžta 1018 neteisėtų migrantų, tuo metu birželį tokių buvo 430, gegužę – 370. Kai kurie migrantai ne vieną kartą mėgina neteisėtai kirsti sieną.

Matyt, Lietuva vėl buvo pasirinkta kaip tos hibridinės atakos objektas.

„Dėl to šiuo metu stipriname savo sienos apsaugą, skyrėme papildomas pajėgas prie sienos su Baltarusija, diskutuojame su partneriais – Lietuvos kariuomene, policija – dėl papildomų pajėgų dislokavimo prie sienos su Baltarusija“, – trečiadienį sakė pasieniečių vadas.

Jo teigimu, Lietuvos pareigūnai mato, kad užsieniečiams neretai talkina Baltarusijos pareigūnai.

„Būdami prie valstybės sienos mes matome tik (Baltarusijos) pasieniečių veiksmus, o tie veiksmai rodo, kad pasieniečiai organizuoja neteisėtų migrantų permetimą per valstybės sieną, suteikia jiems pagalbą, gadina mūsų fizinį barjerą, išleidžia migrantus į Lietuvos teritoriją. Tokių faktų tikrai turime daug“, – teigė R. Liubajevas.

Prieš metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Jų srautas sustabdytas pernai rugpjūtį ėmus taikyti apgręžimo politiką.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Neber kantrybes

Kol tokie liurbiai vadovaus, tol ir sius i Lietuva…Nelegalams laikas duoti stipru atkirti ir telkti kariuomene prie sienos!

juokas ima ..Liubajevas isterikoj , gaudo

xoxolubanderu migrantus baltarusijos pasienyje , o Bilotaite nuvykus y Moldova tariasi su Rumunais ir Moldovais kaip ATGABENT Y LIETUVA XOXOLU BANDERAS JU SEIMAS IR VAIKUS SU SENELIAIS . ...BLT tai naxrena jus juos vezat y Lietuva pogrindiniais keliais per sienas -jei pasienyje gaudot ?????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS