„Teisinę bazę kaip minimum mums reikėtų peržiūrėti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė R. Bridikis.
„Tos besiformuojančios grėsmės, auganti įtampa, priešiškų valstybių tikslai nesikeis, jie tampa labiau kompleksiški ir esminė mintis, kurią mes tuomet pasakėme, tai (...) reikia ieškoti būdų, kaip kriminalizuoti ardomąją veiklą“, – pridūrė jis.
Pasak žvalgybos pareigūno, ardomoji veikla gali apimti dezinformacijos skleidimą, sabotažo organizavimą, padėjimą priešiškai valstybei veikti prieš Lietuvą.
„Tai tokiame komplekse manytume, kad reikėtų peržiūrėti dabartinį teisinį reguliavimą“, – kalbėjo VSD vadovas.
BNS primena, kad pirmą kartą apie poreikį kriminalizuoti ardomąją veiklą tuometinis VSD direktorius Darius Jauniškis kalbėjo dar 2016 metais.
Pastaraisiais metais Lietuvos ir kitų Vakarų šalių tarnybos stebi aktyvėjantį Rusijos sabotažą.
Teisinę bazę kaip minimum mums reikėtų peržiūrėti.
R. Bridikis nekomentavo, ar į Baltarusiją vykęs buvęs kandidatas Lietuvos prezidento rinkimuose Eduardas Vaitkus tai darė kažkieno paliepimu, bet teigė, jog „Rusija ir Baltarusija išnaudojo ir išnaudos asmenis, kurie pasisako prieš Lietuvą, (...) jos puoselėjamas demokratines vertybes“.
Baltarusijoje apsilankęs E. Vaitkus pareiškė Lietuvos prezidentą G. Nausėdą esant išrinktu neteisėtai, taip pat teigė, kad Lietuva eina lietuvių ir valstybingumo naikinimo keliu.
Šias jo mintis publikavo Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“, įvairūs naujienų portalai. Anot jų, E. Vaitkus susitiko su partijos „BelajaRus“ vadovu, surengė spaudos konferenciją.
Po šios kelionės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, kurį E. Vaitkus atsisakė komentuoti. Jo advokatas Mažvydas Misiūnas BNS teigė, kad E. Vaitkaus kelionės tikslas buvo grąžinti „normalų bendradarbiavimą“, dialogą tarp abiejų valstybių ir jų žmonių.
Naujausi komentarai