VSD sako, kad dėl reformos tarnybą paliko keliolika žmonių | kl.lt

VSD SAKO, KAD DĖL REFORMOS TARNYBĄ PALIKO KELIOLIKA ŽMONIŲ

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad dėl žvalgybos tarnyboje įvykdytos struktūrinės pertvarkos iš darbo išėjo keliolika pareigūnų.

Institucija atsisakė komentuoti, ar tarp jų yra darbuotojas, 2019 metais institucijoms pranešęs apie galimai neteisėtus veiksmus tikrinant tuometinio pretendento į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką.

„Tarnybą paliko keliolika pareigūnų, kurie nesutiko užimti naujoje struktūroje pasiūlytų pareigų. Į teismą dėl to kreipėsi vienas“, – teigiama departamento BNS ketvirtadienį atsiųstame atsakyme.

„Asmens, turinčio pranešėjo statusą, duomenys negali būti atskleisti pagal įstatymą“, – tvirtino VSD, paklaustas, ar iš darbo išėjo pareigūnas, prieš dvejus metus kreipęsis į institucijas dėl galbūt neteisėtų tarnybos veiksmų.

Naujienų portalas delfi.lt, remdamasis žvalgybos pareigūnais, pranešė, kad tarnybą vykstant pertvarkai paliko keliasdešimt darbuotojų, tarp jų ir minėtas pranešėjas.

Darbo netekę VSD pareigūnai portalui teigė, kad reorganizaciją nutarta padaryti netrukus po to, kai pranešėjas suteikė informaciją tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Vytautui Bakui, o taip siekta atsikratyti žvalgybos institucijos vadovams nelojaliais asmenimis.

Anot portalo, dalis darbuotojų įgyvendinus reformą buvo atleisti, o dalis išėjo dar iki pertvarkos pabaigos. Tarp VSD palikusių darbuotojų buvo ir vadovaujančias pareigas ėjusių asmenų.

VSD tvirtina, kad liepos 1 dieną įsigaliojusi pertvarka rengta kelerius metus ir nėra susijusi su „jokiomis kitomis aplinkybėmis“, išskyrus tikslus užtikrinti efektyvesnį funkcijų vykdymą bei optimizuoti vadovaujančių ir pavaldžių pareigybių skaičių.

Žvalgybos tarnyba nurodė, kad po pertvarkos sumažėjo vadovaujančių pareigybių, tačiau etatų skaičius nebuvo sumažintas.

Departamentas atsisakė atskleisti konkrečias pertvarkos detales argumentuodamas, kad detalūs duomenys apie žvalgybos institucijų struktūrą bei kiekybinę ir personalinę sudėtį pagal įstatymus sudaro įslaptintą informaciją.

Pernai kovą BNS paviešino pranešėjo statusą gavusio pareigūno NSGK vadovui ir kitoms institucijoms pateiktus duomenis, kad VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

VSD šiuos įtarimus neigė ir aiškino, jog veikė įstatymų nustatyta tvarka.

Atlikęs tyrimą dėl šio pranešimo, Seimo NSGK konstatavo, kad VSD veikė teisėtai tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau pasiūlė keisti darbo tvarką ir atsisakyti žodinių pavedimų tikrinti asmenis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS