Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš ES šalių | kl.lt

VYRIAUSYBĖ KETINA ATŠAUKTI DRAUDIMĄ ATVYKTI UŽSIENIEČIAMS IŠ ES ŠALIŲ

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos šalių, rodo paskelbtas Vyriausybės nutarimo projektas.

Pagal dabartinę tvarką, kai ES šalyse dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš šių valstybių į Lietuvą gali grįžti tik lietuviai, o užsieniečių atvykimas yra draudžiamas.

Tokia tvarka taip pat galioja Bendrijai nepriklausančiai Jungtinei Karalystei, Šveicarijai, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui.

Jei Ministrų kabinetas pirmadienį pritars Vidaus reikalų ministerijos parengtam siūlymui, šių šalių gyventojai galėtų atvykti į Lietuvą be apribojimų, tačiau jiems liktų saviizoliacijos reikalavimai.

„Priėmus pakeitimus, būtų leidžiama į Lietuvos Respubliką atvykti visiems EEA piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims be jokių apribojimų. Tačiau tokie atvykę asmenys privalės laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų izoliavimo sąlygų“, – rašoma dokumente.

Šiuo metu privaloma izoliacija taikoma visiems asmenims, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Nauja tvarka, be kita ko, taip pat galiotų dar kelioms mažosioms Europos šalims – Andorai, Monakui, San Marinui ir Vatikanui.

Kaip anksčiau informavo Vyriausybė, kol nebus patvirtinta nauja tvarka, galios rugpjūčio 7 dienos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.

Pagal juos, be jokių apribojimų į Lietuvą atvykti galima užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Lichtenšteino, Danijos, Vokietijos, Airijos, Slovakijos, Italijos, Graikijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Vengrijos.

Būtina saviizoliacija, tačiau atvykti užsieniečiams leidžiama iš: Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir Kipro.

Atvykti užsieniečiams draudžiama iš: Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Bulgarijos, Maltos, Švedijos, Čekijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Islandijos.

Gairės: Vyriausybė, Draudimas, užsieniečiai, ES šalys, koronavirusas, Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Idiotai,

Tai kyla uzsikretimu banga,tai lengvinamos salygos uzsienieciams.

O ar ketina atšaukti draudimą

VAIKŠČIOTI BE TŲ NEREIKALINGŲ APYNASRIŲ?

Ar tai išvis normalu?

Tikriausiai tai dėl blogėjančios padėties Lenkijoje. Nuo pat pradžios Skvernelio vyriausybė Lenkijai taikydavo išimtis, nors padėtis ten niekada nebuvo ypač gera. Dabar bijo, kad Lenkijos rodiklis išaugs iki 25 (arba dar daugiau) ir teks lenkams uždrausti atvykti. Tam, kad išvengti šito draudimo, dabar keičia įstatymus. Mes turime nešioti kaukes ir sėdėti namuose, kol lenkai važinės po Lietuvą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS