Vyriausybė sieks sumažinti valstybės išlaidas kompensuojamiems vaistams | kl.lt

VYRIAUSYBĖ SIEKS SUMAŽINTI VALSTYBĖS IŠLAIDAS KOMPENSUOJAMIEMS VAISTAMS

Vyriausybė trečiadienį patvirtino kelias priemones, kuriomis siekiama sumažinti valstybės išlaidas kompensuojamiems vaistams.

Valdžia sako taip reaguojanti į tai, kad kai kurie vaistų gamintojai didina Lietuvai taikomas medikamentų kainas.

Ministrų kabinetas nustatė, kad vaistų, kuriuos be konkurencijos tiekia vienas tiekėjas, kaina bus įšaldyta, tad ji negalės būti didesnė negu prieš tai buvusiame kompensuojamų vaistų kainyne.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, toks sprendimas leis sutaupyti apie 200 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų per ketvirtį metų.

Taip pat nuspręsta tikslinti reikalavimus sudėtinių vaistų – medikamentų, turinčių kelias veikliąsias medžiagas – bazinės kainos nustatymui.

Tokio vaisto bazinė kaina be didmeninio ir mažmeninio antkainių negalės viršyti jį sudarančių sudėtinių veikliųjų medžiagų bazinių kainų sumos.

Taip pat nustatyta, kad jeigu pasikeičia sudėtinį vaistą sudarančios veikliosios medžiagos bazinė kaina, sudėtinio vaisto bazinė kaina neperskaičiuojama.

Pastarieji du sprendimai Vyriausybės posėdyje įžiebė ginčus tarp Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės ir vaistų gamintojų atstovės.

Vaistų gamintojų asociacijos vadovė Rasa Bričkienė pareiškė, kad priimti sprendimai ribos sudėtinių vaistų gamybą, o tai didins valstybės išlaidas. Sudėtiniai vaistai kai kada yra pigesni nei atskirų veikliųjų medžiagų medikamentai.

„Jeigu visiškai neliktų sudėtinių vaistų, kurių gamybą apriboja šie pakeitimai, PSDF išlaidos padidėtų 6,3 mln. eurų. Jeigu bent 30 proc. jų neliktų, tai padidėtų PSDF išlaidos 2,7 mln. eurų. Taip pat padidėtų pacientų mokėjimai ir išlaidos“, – sakė R. Bričkienė.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė jai atkirto, kad sudėtiniai vaistai kol kas yra marketingo produktas, bet iš tikrųjų jie gali skatinti perteklinį medikamentų vartojimą.

„Kad sudėtiniai vaistai turi pridėtinę vertę, nėra įrodyta“, – teigė viceministrė.

Ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad „niekas nenori (...) uždrausti vartoti tuos sudėtinius vaistus“.

„Gamintojai visada turi galimybę sumažinti tą kainą iki reikalaujamos ir puikiausiai visi šitie medikamentai bus pasiūlyti pacientams“, – kalbėjo A. Veryga.

Vyriausybėje priimti pakeitimai įsigalios sudarant šių metų paskutinio ketvirčio kompensuojamų vaistų kainyną.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

O kodėl valstybė taupo mūsų sveikatos sąskaita. Šitas, manau, Mengelė sau gali visai nepirkti vaistų- nieko prieš, bet kodėl mūsų sąskaita? Padorioje Valstybėje žmogus turi gauti geriausius vaistus nuo savo ligų gydymui. Rašo įspūdingas taupymo sumas- taupykite savo atlyginimų sąskaita, savo kelionių po pasaulį sąskaita. Bet ne - visa vyriausybė išsimoka tokias premijas, kad darosi nejauku. Ir tai neseniai padarė Veryga savo klerkams nei iš šio nei iš to išmokėjęs didžiules premijas ,ar tai padoru.?Teisingai, jūs keičiate turtinę nelygybę- ją didinate savo naudai.Ir dar pliauškate, kad šita valdžia daro tik dėl žmonių. Taip darote- tik blogiau.

Medikas

Kodel neparašote, kad orieš gera pusmeti Veryga nupirko 1 ampule Danijoje pagaminta vaista , sumokant už ji virš 40 000 €. Reiškia - turim pinigu. (neapsirikote - 40 tukstančiu).

ES

Europos sajungoje turetu vykti centralizuotas vaistu pirkimas,o ne kiekvienos salies atskirai,tai padetu zenkliai sumazinti dabartines kainas,europarlamentarai teikite tokius siulymus eurokomisijai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS