Zarasuose minimas pergalės prieš bolševikus šimtmetis | kl.lt

ZARASUOSE MINIMAS PERGALĖS PRIEŠ BOLŠEVIKUS ŠIMTMETIS

  • 19

Sekmadienį Zarasuose minimas mūšio prieš bolševikus šimtmetis.

Ta proga Sėlių aikštėje Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai atliks parodomąją programą, iškilmingai prisieks Lietuvos šaulių sąjungos nariai, aidės artilerijos salvės. Taip pat bus pristatyta karinė technika, o Lietuvos kariuomenės orkestras sveikins minėjimo dalyvius muzikiniais kūriniais, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pagrindinis šventės akcentas – kariuomenės dalinių įžygiavimas į Zarasų miestą, atkartojantis prieš 100 metų vykusį žygį.

Zarasų mūšio 100-mečio minėjimo šventė prasidės paminklo „Laivės aukuras“, skirto Nepriklausomybės kovų Zarasų krašte šimtmečiui, atidengimu.

Reginyje dalyvaus kariai su kovinėmis vėliavomis, naudojama įranga, ginkluote ir technika. Prie kariuomenės ekspozicijos prisidės ir policija, ugniagesiai, pasieniečiai, Karo istorijos klubas „Grenadierius“.

Renginio metu iš istorinio pabūklo bus iššautos salvės, skiriamos Lietuvos kariuomenei, Zarasų miestui ir žmonėms bei pergalei prieš bolševikus.

Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės sausumos, oro ir jūrų pajėgas atliks parodomąją programą.

Pasirodymą surengs ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai su tarnybiniais šunimis.

Zarasų rajono savivaldybė dovanos šventinį koncertą „Laisvės spalvos“.

1919 metų rugpjūčio 23 – 30 dienomis per operaciją Zarasuose Lietuvos kariuomenė pasiekė pergalę ir privertė bolševikus pasitraukti iš Lietuvos. Sutelkus reikiamus techninius resursus bei esminę visos Lietuvos kariuomenės dalį – kelis tūkstančius karių, kavaleriją bei artileriją – pradėtas lemiamas puolimas. Išlaisvinant Zarasus dalyvavo ir 1-asis pėstininkų didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulkas, todėl rugpjūčio 25 dieną minima Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono diena.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

to tulpes

Esi tas, kuo kitus teplioji

tulpes@lrpk.lt

Nebutinai, jeigu kazkas sako , kad eina smarve is tavo kelniu , gali buti tiesiog prisisikes

Su švente!

Jei pitbuliai loja ir visaip stengiasi sumenkinti nenuginčijamus istorinius faktus, vadinasi tiesa mūsų pusėje. Kaip jiems tai bebūtų nemalonų pripažinti, 1919 m. vasarą lietuviai jiems išspardė subines. Tai yra įvykę ir neverta ginčytis. Šlovė Nepriklausomos Lietuvos kariuomenei ir jos sumaniems vadams! Zarasai, su šventė!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS