Už 22 km/val. "nuodėmę" - 112 tūkst. bauda Pereiti į pagrindinį turinį

Už 22 km/val. "nuodėmę" - 112 tūkst. bauda

2009-03-12 11:35
Už 22 km/val. "nuodėmę" - 112 tūkst. bauda
Už 22 km/val. "nuodėmę" - 112 tūkst. bauda / Volvo nuotr.

Automobilininkams skirtose interneto svetainėse neseniai pasirodė pranešimas apie kelių eismo taisyklių pažeidėjui skirtą baudą, pretenduojančią į šios srities rekordą.

Suomijos policija už greičio viršijimą viso labo 22 km/val. vienam klestinčiam verslininkui J.B. skyrė 111 888 eurų baudą. Milijonierius įsibėgėjo iki 82 km/val. kelyje, kur oficialus leistinas greitis ribojamas tiki 60 km/val. T.y. formaliai leistina greičio riba viršyta daugiau nei 20 km/val., o tai leidžia pritaikyti unikalią suomių drausminimo sistemą, baudų dydį siejančią su pažeidėjo pajamomis - kuo daugiau kelių eismo taisyklėms nusižengęs žmogus uždirba, tuo skaudžiau yra „tarkuojamas“. Paprastas darbininkas už analogišką greičio viršijimą būtų sumokėjęs ne ką daugiau, nei Lietuvoje.

Suomiai tokią „progresinę“ baudų sistemą aiškina būtinybe drausminti itin turtingus žmones ir priminti, kad smulkmenų automobilių eisme nebūna.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra