Ar leisti sekmadieniais alkoholiu prekiauti ilgiau? | kl.lt

AR LEISTI SEKMADIENIAIS ALKOHOLIU PREKIAUTI ILGIAU?

Seime nuskambėjus siūlymui ilginti prekybos alkoholiu laiką sekmadieniais, žmonės sukluso. Panašu, tokiai iniciatyvai pritartų ne visi. Kalbinti klaipėdiečiai šiuo klausimu buvo kategoriški – prekybą alkoholiu reikia riboti.

Gerardas:

– Pats alkoholio visiškai nevartoju, tad manęs tai neliečia. Vis dėlto kaip pilietis galvoju, kad prekybos alkoholiu ribojimas sekmadieniais žmonėms duoda naudos. Manau, kad taip mažinama prekyba svaigalais, žmonės dėl to taps sveikesni. Žinoma, turbūt tie, kurie nori, nusiperka. Tačiau patys turime ugdyti savo sąmoningumą.

Rimantas:

– Alkoholio nevartoju beveik 20 metų. Manau, kad šis apribojimas yra teisingas. Galbūt biudžetui atsiliepia neigiamai, tačiau žmonėms tai tik į gerą. Kai nėra, tai ir neperka. Pastebėjau, kad mūsų visuomenė tampa labiau išsilavinusi, sąmoningesnė. Alkoholį žmonės pradėjo vartoti rečiau. Kuo daugiau tautiečiai mokosi, tobulėja, tuo geriau ima suvokti, kad svaigalai nėra būtinybė, norint smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Jeigu sekmadieniais juo bus prekiaujama tik iki popietės, manau, kad visiems išeis į naudą, o ypač – jaunimui.

Romana:

– Tvarka jau nusistovėjo. Tegul taip ir lieka. Žinoma, kas ieško, tas visada randa, kur nusipirkti, tačiau, manau, oficialiai sekmadieniais panaikinti ribojimo nereikia.

Artūras:

– Daug metų dirbu Vokietijoje. Ten tokio apribojimo nėra. Paprasčiausiai sekmadieniais maisto parduotuvės nedirba, tad nei alaus, nei kitų svaigiųjų gėrimų jose nenusipirksi. Žmonės gyvena ir  nesiskundžia. Turbūt dar niekas dėl to nenumirė. Apskritai nesuprantu, kodėl Lietuvoje tiek daug dėmesio skiriama prekybos alkoholiu pardavimo taisyklėms? Yra daugybė rimtesnių problemų. Valdžia jų nesprendžia, o užsiima menkaverčiais dalykais.

Birutė:

– Ribojimo panaikinti nereikia. Pati daugybę metų alkoholio visiškai nevartoju. Dažnai vedu pramoginius renginius ir matau, kad šventes galima švęsti ir be alkoholio. Keldamas taurę, dažnas taria "į sveikatą" nesusimąstydamas, kad sveikatos svaigalai tikrai neprideda. Alkoholį galima pakeisti gardžiais ir sveikais gėrimais.

Guoda:

– Manyčiau, kad pailginti prekybos alkoholiu laiko sekmadieniais neverta. Alkoholio vartoju tik švenčių metu. Daugelis jau spėjo apsiprasti su šia tvarka. Lietuva yra viena pasaulio šalių, kur alkoholizmo rodikliai itin aukšti. Tokie įstatymai, be abejonės, prisideda siekiant šią problemą suvaldyti.

GALERIJA

  • Gerardas
  • Artūras
  • Romana
  • Birutė
  • Rimantas
Rašyti komentarą
Komentarai (23)

Kestas

Reiktu palikti viską žmonių apsisprendimui ką ir kad apirkti, pas mus vienu draudimu šalis.

Aksioma

Kažką daryti su alkoholio nešamu blogiu reikėtų, bet ne taip juokingai, kai įvedami impotentiški ribojimai, bet prasigėrę, nelaimingi žmonės kaip buvo savo beviltiškoje padėtyje, taip tebėr. Jie niekam neįdomūs. Be viso to, šiais metais buvo pažymėta, kad jaunimo tarpe padidėjo narkotikų vartojimas...Taigi..Vis laukiu kada valdantieji ateis į protą ir imsis tikrų priemonių šioms piktžaizėms gydyti. Iš esmės. Jeigu jau jums patiems galvos ,,perminkštos" tai gal reikėtų kreiptis į tam tikrus specialistus kad tie pakonsultuotų? Reikia sutikti, kad dėl aršios antialkoholinės propagandos, viešumoje girtų žmonių beveik nėra o PC alkoholio skyriuose ,,judėjimas" sustojo.Vistik norėtūsi kad valdžia savo įstatymų kokybę gerintų ir daugiau apgalvotų veiksmų prasmę.Užtenka ,,pazorintis".

Jonas

Geriausiai būtų išvis uždrausti prekybą alkoholiu sekmadieniais, kaip ir parduotuves įpareigoti nedirbti sekmadieniais. Vakarų europiečiai dėl to dar nenumirė, kad vieną dieną per savaitę nedirba "Maximos" ar "Norfos". O lietuviai... visko gali būti. Mūsų tautiečiai į Maximas juk eina kaip į kokį kimo teatrą. Tik nesupranta, kad jie ne žiūrovai, o aktoriai. ;)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS