Kalėdos vaikams – be saldumynų? | kl.lt

KALĖDOS VAIKAMS – BE SALDUMYNŲ?

Gali būti, jog šiemet per Kalėdas dalis vaikų po eglute ras ne saldainių, o morkų ir obuolių, mat šį mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija išplatino rekomendacinio pobūdžio laišką, kuriame skatinama per Kalėdas vaikams nepirkti saldumynų.

Tokį pasiūlymą ministerija grindžia statistika, nurodančia, kad Lietuvos vaikai per metus suvartoja net keliskart daugiau cukraus, nei rekomenduojama. Vieni tėvai tokiam sprendimui pritaria ir saldumynų pirkti nežada, kiti priešingai – Kalėdų be įvairių gardumynų neįsivaizduoja.

Rūta:

– Mano manymu, per šventes saldumynus riboti tikrai reikėtų. Šiais laikais vaikai visko pertekę, dažnai nebevertina nei skanėstų, nei žaislų. Pasibaigus šventėms, saldainiai taip ir lieka mėtytis pakampėse. Pirkti juos tapo įprasta ne tik švenčių proga, bet kone kasdien. Manau, kad džiaugsmo mažiesiems tai jau seniai nebeteikia. Jeigu sumažintume saldumynų kiekį, vaikai taptų laimingesni ir sveikesni.

Pavel:

– Pats vaikų neturiu, bet manau, kad toks sprendimas yra tikra nesąmonė. Kai augau, saldainių gaudavau per kiekvienas Kalėdas. Manau, kai susilauksiu vaikų, jiems skanėstų per šventes negailėsiu. Jeigu jie valgomi saikingai, žalos tikrai nepridarys. Svarbiausia neperlenkti lazdos. Kam iš mažųjų atimti džiaugsmą?

Antanina:

– Šios rekomendacijos dar negirdėjau. Tokių kvailysčių tikrai nepaisysiu. Turiu vaikų ir anūkų. Saldumynų per šventes dovanojau ir dovanosiu. Kokios vaikų šventės be jų?

Viktoras:

– Jeigu Aurelijus Veryga pats vaikystėje negaudavo saldumynų, nereikia to drausti kitiems. Kai buvau mažas, tėvai per Kalėdas dovanodavo mandarinų. Buvo kiti laikai. Mano paties vaikai nėra dideli saldainių ir šokolado mėgėjai, tačiau kai užsimano, visada nuperku. Šiemet saldainiais vaikus džiugins seneliai. Nemanau, kad tai kažkas blogo.

Benjamin:

– Atvykau iš Amerikos, uostamiestyje dirbu dėstytoju, sunku komentuoti šios šalies politikų sprendimus. Vis dėlto, manau, pirkti vaikams saldainių ar ne – turėtų spręsti tėvai. Valdžiai į tai kištis nederėtų. Pats turiu vaikų. Kai jie užsimano skanėstų, visada nuperku. Žinoma, svarbu, kad juos valgytų saikingai.

Marija:

– Girdėjau apie šį siūlymą. Manau, kad nereikėtų taip drastiškai į viską žiūrėti. Turiu paauglį anūką, kuris yra tikras saldumynų mėgėjas. Pasikalbame  su vaiku, kad jų valgytų mažiau. Vis dėlto saikingai vartojami saldainiai nepakenks. Jų vaikams neduoti galima ir įprastomis dienomis, tačiau taip elgtis per Kalėdas yra neteisinga. Juk šių švenčių vaikai laukia labiausiai.

Neringa:

– Tėvai ir vaikai turėtų vadovautis savo galva. Manau, kad jie patys turi suvokti, kad cukrų ir saldainius reikia vartoti saikingai. Valstybė turėtų ne drausti ar rekomenduoti kažką daryti, o užsiimti šeimų švietimu sveikos mitybos klausimais. Pati turiu dvi seses. Per šventes dovanosiu savo pačios keptų sausainių.

GALERIJA

  • Viktoras
  • Antanina
  • Benjamin
  • Marija
  • Pavel
  • Rūta
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Anonimas

Manau Verygai negerai su galvele,o ką Kalėdų Senelis dovanos jeigu vaikutis pasakys eilėraštuką,įteiks morką ,buroką,obuolį.čia tai būtų vaikučiams šokas.Nenusikalbėkit komentatoriai,po eglutę dėjau ir dėsiu savo anūkėliams saldainių.Tai jų pati laukiamiausia, džiaugsmingiausia šventė Visiems gerų švenčių.

Bugis

Manau labiau Lietuvai vertėtų uždrausti Veryga pati

Anonimas

Cia jau kazkas nebeaisku... "Sputnik" dar nebuvo?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS