Šalia klasiko – prakeikimas | kl.lt

ŠALIA KLASIKO – PRAKEIKIMAS

Jau daug metų kalbama apie Liepų gatvėje ties K.Donelaičio paminklu esantį akmenimis grįstą kelio ruožą.

Kiek galima taikstytis su ta netvarka, nes kiekvienais metais yra vis tas pats. Kodėl klaipėdiečiai turi daužyti savo automobilius, mėtyti pinigus važiuoklės remontui? Visų pirma, tai įvažiuojant į šį labai nelygų ruožą, iškart turi dešiniu ratu trenktis į duobę (jei važiuoji Manto gatvės link).

Prieš keletą metų gyventojams pasiskundus, šią sandūrą buvo mėginta palyginti. Kurį laiką buvo geriau, važiuojant nebebuvo tokio smūgio į dešinį ratą. Tačiau jau netrukus šioje vietoje vėl ėmė žiojėti duobė, ir situacija liko tokia, kokia buvo.

Kai pervažiuoji šią amžiaus duobę, automobilis toliau pradeda šokinėti, nes kelias čia nelygiai išvažinėtas, yra daug įdubų, kurių neįmanoma apvažiuoti.

Kyla klausimas, kodėl kai Liepų gatvė buvo asfaltuojama, nebuvo galima užasfaltuoti ir šito prakeikto sovietinių laikų bruko? Kodėl yra kankinami vairuotojai? Juk ne sovietmečiu gyvename, kad šitaip būtų ignoruojami miesto gyventojai.

Suprantu, kad dabar savivaldybė yra labai puolama dėl paveldo. Tačiau jei kreipsime dėmesį į kiekvieno triukšmaujančio ir nieko nesukuriančio veltėdžio pareiškimus, apskritai gyvenimas sustos. Gatvės turi tarnauti žmogaus gerovei, o ne atvirkščiai.

Pažiūrėkite, kas dedasi Vilniuje. Pavyzdžiui, šiuo metu Totorių gatvė yra ruošiama asfaltavimui. Sena danga jau nuimta ir visiškai akivaizdžiai matyti senasis brukas. Iškart gali pastebėti, kad tai senaisiais laikais, o ne sovietmečiu, akmenimis grįsta miesto gatvė. Šį bruką tikrai būtų galima laikyti paveldu. Tačiau niekas sostinėje nesiterlioja, senasis brukas vietomis taip pat jau nugremžtas ir netrukus bus viskas naujai asfaltuojama.

Va, tai pavyzdys, kaip reikia dirbti žmonėms, o ne pezėti nesąmones apie praeities išsaugojimą. Šaunuolis yra Vilniaus meras R.Šimašius, jis tikrai tarnauja miestiečiams, o ne lankstosi istorijos "entuziastams" ir sušvinkusias atliekas sergstintiems griuvenosaugininkams, kurie labai dažnai taip tik imituoja savo tiesioginį darbą.

Reikia kuo greičiau šalinti tokias pseudoistorines atliekas ir Klaipėdoje, kad miestas taptų šviesesnis, šiuolaikiškesnis, labiau trauktų turistų akį, o ir vietiniams būtų patogiau gyventi.

Nereikėtų tada kiekvienąkart keikti valdžios važiuojant per Liepų gatvės bruko liekanas.

Jeigu miestą valdantieji nežino, tai ir eismo saugumo požiūriu ši vieta yra probleminė. Palijus situacija tampa katastrofiška, nes per šiuos akmenis automobilio padangos slysta kaip per ledą.

Čia nesaugu ir žiemą, o ypač didelė grėsmė kyla pėstiesiems, nes šioje vietoje yra ir autobusų stotelė, ir perėja, nuo kurios vis nusitrina "zebras", nes dažai ant tų plikų akmenų nelimpa.

Taigi valdžiai reikėtų tikrai suimti save į rankas ir pagaliau ryžtis išasfaltuoti tą nedidelį kelio ruožą. Jei nėra tam pinigų miesto biudžete, manau, vairuotojai tikrai susimestų tam reikalui.

Galbūt nuo to galėtų prasidėti realus, o ne lozunginis Mėlynasis proveržis mieste.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

jis

O tai ko lakstote Liepų gatve, kur galima 40-50 lekia virš 100. Matau kaip naktį skraido kaimiečiai- pastoviai lekia kažkur iš Klaipėdos, matyt pamaina pasibaigia ir į kaimą su vėjeliu skrenda. Važiuokit normaliai, nebus klausimų su važiuokle.

Magyla

Karoče, trukdo pralėkti su vėjeliu! Važiuoji atsipūtęs, miestą žadini, kaldamas iš kolonėlių, ir še tau - duobė! Asfaltuoti! Asfaltas, vafliai jūs nedastumti, yra amžinas, duobių jame nebūna! (Už "vafliai jūs nedastumti" dėkui intelektualiajam komentatoriui, iš jo pasimokiau).

Mes

uz asfaltą! Nebalsuosiu nei už vieną tarybos narį, jei šioj kadencijoj neišasfaltuos šitą vietą!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS