Apie Lioleką ir Boleką | kl.lt

APIE LIOLEKĄ IR BOLEKĄ

Apklausos – visuomenės nuomonės barometras. Štai portalas kaunodiena.lt skaitytojų klausė, kaip jie vertina riaušininkų prie Seimo veiksmus.

Tai pasmerkė tik beveik 60 proc. respondentų, o beveik trečdalis – 31 proc. – palaikė. Tiek pat – 1 tūkst. respondentų – apklausta ir BNS užsakymu "Vilmorus" surengtoje apklausoje. Jos rezultatai rodo, kad pusė lietuvių nepalaikytų privalomo skiepijimo nuo COVID-19. Pastebėta, kad daugiau palaikančiųjų skiepus tarp aukštesnio išsilavinimo ir didesnes pajamas gaunančių žmonių. Akivaizdu, visuomenė toliau poliarizuojasi. Šią savaitę dar labiau išryškėjo dvi stovyklos: vieni – už, kiti – prieš skiepus. Vieni mitingavo ar vėlėsi į riaušes, kiti – su siaubu stebėjo, kas vyksta. Nemažai abiejų stovyklų atstovų socialiniuose tinkluose užsidėjo skiriamuosius ženklus. Vieni kvietė skiepytis, kiti tvirtino pasitikintys savo imunitetu ir skelbė laisvę rinktis, skiepytis ar ne. Atsirado ir šmaikštesnių, kvietusių pasitikėti mokslu, o ne Lioleku ir Boleku.

Jei net šiais laikais atsiranda tikinčiųjų, kad žemė plokščia, nenuostabu, kad yra ir įsitikinusių, kad skiepijantis žmonės sučipuojami.

Tikrus antivakserius sunku įkalbėti skiepytis. Taip pat, kaip viduramžių Marytes ar Jonus įtikinti, kad žemė apvali. Galėjo garsiausi astronomai pasitelkę mokslo žinias ir saulės sistemos planetų modelius aiškinti, kaip kas aplink ką sukasi ir kad nebūdami apvalūs, nesisuktų, vis tiek Marytei ar Jonui, jei bažnyčia mokė, o ir močiutė pasakojo, kad žemė – plokščia, atrodė, kad taip ir yra. Be to, dar paveiksliuką matė, kad žemė ant trijų banginių laikosi. Ir jei net šiais laikais atsiranda tikinčiųjų, kad žemė plokščia, nenuostabu, jog yra ir įsitikinusių, kad skiepijantis žmonės sučipuojami.

Taigi, tikrų antivakserių greičiausiai neįtikinsime, kad yra kitaip – jie juk taip pat savo bažnyčią su garsiais pamokslininkais turi. Bet juk yra ir abejojantieji. Šiuos būtų galima įtikinti. Priemonės ne visos išnaudotos – matyt, žmonėms reikėtų daugiau gyvo kontakto, aiškinantis skiepų naudą ir galimą žalą, reikėtų, kad kažkas gyvai atsakytų į jiems kylančius paprastus klausimus. Ir atsakytų galbūt visai ne mokslo, o Lioleko ir Boleko kalba.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Kaunietis

Yra žmonių, kurie nepripažįsta mokslo, kurie veltui trynė suolus mokyklose. Tai mūsų tamsioji visuomenės dalis - žmonės savo kūnu skiriasi labai mažai, bet protiniai jų skirtumai didžiuliai. Ir neverta ginčytis su idiotais, kurie įsitikinę, kad tik jie teisūs. Tai tuščias laiko gaišinimas.

deja

susireikšminusios valdžiažmogės nesikalba su žmonėmis, nekenčia jų, nenori išklausyti, vis gąsdina suvaržymais, draudimais, baudžia, lyg būtų amžinai atėjusios karaliauti

metodai

Ir prisikvietė draugų - kad daugiau padizlaikint. Cho cho... Ledas pajudėjo, ponai prisiekusieji tarėjai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS