Geroji valdžia | kl.lt

GEROJI VALDŽIA

Seimas, pasiraitojęs rankoves, puolė gerus darbus daryti. Padailins vieną kitą įstatymą ir elektros kaina buitiniams vartotojams nuo sausio didės vos 21 proc., dujų kaina virykles turintiems žmonėms – vos 20 proc., dujomis šildantiems namus – tik 30 proc. Vienok, kokie mielaširdingi žmonės tame parlamente. Jei ne beribis jų gerumas, nepriėmus teisės aktų pataisų elektra kai kam net dvigubai pabrangtų, dujos pietums virti – 51 proc., dujos šildyti – 83 proc.

Bet. Išties energijos ištekliai brangs maksimaliai, nes niekas iš niekur dykai neatsiranda. Tikrąją kainą leista išdėstyti per penkerius metus. Ir vis tiek teks susimokėti. Reikia sakyti ačiū, kad užklups ne momentinis, o ilgas ilgas šokas?

Centralizuoto šildymo brangimas taip pat verčia iš kojų. Savivaldybių politikai irgi jau spėjo pademonstruoti savo miestelėnams, kaip rūpinasi. Susimylėjo ir paskelbė, kad kainos nepasmaugs gyventojų, nekils taip drastiškai, kaip žadėta. Geri tie dėdės ir tetos. Nesumokėtą šilumos mokestį teks mokėti šiltuoju metų laiku. Bet. Esmės tai nekeičia. Kišenes teks stipriai pakratyti.

Save jau senokai priskiriame vakariečiams, todėl pertvarkome daug ką pagal Vakarų sugalvotus modelius. Priskiriame. Bet ar tokiais esame?

Keisti sutapimai. Kodėl energija ir komunalinės paslaugos linkę pigti prieš valdžios rinkimus, o brangti po jų? Nes anksčiau tuo rūpindavosi valstybės (savivaldybių) kompanijos.

Dabar bus kitaip? Valdžios įtikinėjimai, kad, atsiradus tarpininkams, prekiaujantiems elektrą, atsiras milžiniška konkurencija, kad vartotojai gyvens gerai, kaip niekada iki šiol, neįtikinami. Nė viena tarpinė grandis nedirbs nuostolingai, nes kitaip išlėktų į orą. Kiekviena turi savo direktorių, buhalterį, IT specialistus, prižiūrinčius sąskaitų išrašymo programas. Kuo daugiau tarpininkų, tuo daugiau direktorių, kuo daugiau vadovų, tuo daugiau vartotojų sumokamų pinigų atiteks ne kaip mokestis už elektrą, o oriems atlyginimams.

Aišku, dalis pasaulio gyvena su energijos pardavimo tarpininkais. Ir mes save jau senokai priskiriame vakariečiams, todėl pertvarkome daug ką pagal Vakarų sugalvotus modelius. Priskiriame. Bet ar tokiais esame?

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

v

Tikra tiesa. Valdzia vaidina geriecius, bet viskas gyventoju saskaita. O tas el.tiekejo pasirinkimas, tai visiskas absurdas. Ir kam tiek "nachlebniku" reikia, visiskai neaisku. Issidalino ir dabar neduoda ramybes - greiciau rinkites, nes dabar kaina maziausia (???) IR NIEKAS NEGALI PASAKYTI,KAIP BUS PO PUSMECIO AR METU. kAS CIA PER TIEKEJO PASIRINKIMAS? pAGAL KOKIUS KRITERIJUS GALIME RINKTIS,KAD NEAPSIRIKTI? pAGAL JOKIUS, NES NIEKAS TAU NEUZTIKRINS, KAD TA KAINA LAIKYSIS IR PO KURIO LAIKO NEPADIDES. kODEL LIETUVOS VALDZIA LEIDZIA TOKIA AFERA, KAS JOS PRASE. MUSU NIEKAS NEATSIKLAUSE, TIESIOG PRIMETA KAIP BUTINYBE, NORS TOKIOS TIKRAI NERA. GERAI RASO, BUS DAUG TIEKEJU IR DAUG ISLAIKYTINIU.KADA BAIGSIS TA SVOGERIU ERA LIETUVOJE?

šulcas

viską teisingai parašė tik pamiršo paminėti iš kur staiga atsirado tiek tarpininkų juk ne iš dangaus,greičiausiai iš tų pačių kurie tokį įstatimą sugalvojo,nes gyventojus lengviausia plėšti.Čia,kaip tame toste išgeriam už tai,kad pas mus visko būtų,o mums už tai nieko nebūtų

SUSIJUSIOS NAUJIENOS