Jie nemirtingi | kl.lt

JIE NEMIRTINGI

Jų buvo trys. Jie gyveno savo gyvenimą, aš – savo. Niekuomet nesusitikome, bet jie visada buvo šalia. Išėjus į daugiabučio kiemą ar cementinę mokyklos sporto aikštelę. Net riedant gatvele nuo kalniuko savadarbiu bolidu. Aš tapdavau jais, bandžiau atkartoti jų judesius, reakcijas, elgesio manierą. Būčiau kopijavęs ir išvaizdą, bet liesam šviesiaplaukiam berniūkščiui tai buvo sunkiai įgyvendinama užduotis: nebent juodai dažytis plaukus ir dar kažkaip sugarbanoti. Mano rajone to niekas nebūtų supratęs.

Pirmasis išėjo Ayrtonas. Per mano gimtadienį. Pamenu, tais metais jau buvau bebaigiąs mokyklą: paskutinis skambutis, abitūros egzaminai, universitetas. Naujos pažintys ir patirtys. Ryškūs jaudinantys metai... Tą dieną vykusiose San Marino "Grand Prix" lenktynėse Ayrtonas Senna tėškėsi į Imolos trasos atitvarą ir žuvo vietoje. Po tos dienos "Formulė-1" nebekėlė jokių emocijų. Galėjo būti kitaip, jei būtų atsiradęs toks pat nutrūktgalvis kaip tas brazilas. Neatsirado iki šiol.

Ar buvo šansų jo neįsimylėti? Jokių! Kaip ir tūkstančiams tokių pat berniūkščių mano mieste, milijonams visame pasaulyje. Ir meilė atsipirkdavo.

Diego pirmą sykį išvydau, kai man buvo dešimt. Kaip tik tame čempionate Meksikoje jis įmušė turbūt gražiausią istorijoje įvartį išguldęs pusę Anglijos rinktinės. Po to pribaigė varžovą "Dievo ranka". Ar buvo šansų jo neįsimylėti? Jokių! Kaip ir tūkstančiams tokių pat berniūkščių mano mieste, milijonams visame pasaulyje. Ir meilė atsipirkdavo. Išvaduodavo nuo kompleksų dėl nedarnios šeimos, nuvydavo gėdos jausmą dėl skurdžios buities. Tiesiog įkvėpdavo pasitikėjimo savimi. Vos pačiupus kamuolį. Tas kelias valandas per dieną vidujai tapdavau tuo, kuris gali daugiau negu gali iš tiesų.

Diego Maradonos nebėra. Liko tik gražūs vaikystės prisiminimai. Kas kad idealizuoti, nubraukiantys tamsiąją jo asmenybės pusę. "Aš dovanojau žmonėms džiaugsmą ir man to pakanka", – kažkada nuramino Diego.

Jų buvo trys. Liko vienas. Ne tiek svarbu, kas. Vis tiek jie gyveno savo gyvenimą, aš – savo. Niekuomet nesusitikom, bet ir nereikia. Juk jie jau suteikė daugiau nei džiaugsmas. Jie įkvėpė aistros gyventi.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Pats

Geriausias buvo, bet dabar po Mesio. Pele irgi top3

Diego Armando

Tas įvartis menamai įmuštas ranka buvo "prieš", o ne "po". Jokia nuotrauka ir jokia kamera dar neįrodė, kad jis tikrai buvo įmuštas ranka. Žemo lygio straipsnis. Ir dar tas žodis "tėškėsi".

Anonimas

...niekada neskaiciau Z.J.,,,bet --[[[-intriga ]],,ir -liuks straipsnis
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS