Kovidinės žaidynės | kl.lt

KOVIDINĖS ŽAIDYNĖS

Šiandien Pekine pakils XXIV-ųjų žiemos olimpinių žaidynių uždanga. Oficiali atidarymo ceremonija numatyta penktadienį, bet pirmosios rungtys jau startavo vakar. Lietuvai jos ne itin aktualios, nes mūsų akmenslydžio komandos į olimpiadą nepateko.

Tarp beveik 3 tūkst. atletų bus net trylika lietuvių – gausiausia delegacija mūsų žiemos sporto istorijoje. Nors kiekybiniai rodikliai solidūs, vargu ar galima tikėtis analogiško pergalių bagažo. Prieš žaidynes netikėtai ryškiai sužibėjo biatlonininkas Vytautas Strolia. 29-erių metų 194 cm ūgio atletas galingais mostais ir taikliais šūviais prasiskynė kelią į pasaulio taurės varžybų elitą. Nors Rūpoldingo etapo sprinto varžybose iki prizininkų pakylos pritrūko vos vieno žingsnelio, ketvirtoji vieta tokioje konkurencingoje rungtyje jam – puikus rezultatas. Tačiau olimpiada – visai kita istorija. Pajėgiausi biatlonininkai Pekine akivaizdžiai pridės greičio ir taiklumo, palyginti su jiems ne itin reikšmingais pasaulio taurės etapais. Atitinkamai augs ir jų rezultatai. V.Strolia tokių rezervų neturi, tad patekimas tarp dešimties pajėgiausiųjų jam būtų fantastiška sėkmė. Net ir vietą 20-uke galėtume vadinti šauniu pasirodymu. Praėjusiose žaidynėse Pjongčange tai pavyko V.Strolios kolegai Tomui Kaukėnui, dviejose rungtyse finišavusiam tryliktam ir septynioliktam. Tačiau šįsyk 31 metų biatlonininko galimybės atrodo gerokai kuklesnės.

Nors kiti mūsų delegacijos nariai į aukštas vietas tikrai nepretenduos, turistais jų taip pat nederėtų vadinti.

Nors kiti mūsų delegacijos nariai į aukštas vietas tikrai nepretenduos, turistais jų taip pat nederėtų vadinti. Juo labiau kad ši olimpiada pareikalaus kur kas daugiau valios pastangų nei ankstesnės. Dalyvius slėgs itin griežti pandeminiai apribojimai. Ką tai reiškia Kinijoje, savo kailiu įsitikino skeletono atstovė Kim Meylemans. Klaidingą COVID-19 testo teigiamą rezultatą gavusi belgė pateko į tokias biurokratines pinkles, kad tik didžiulis pasaulio sporto bendruomenės pasipiktinimas ir spaudimas jai padėjo susigrąžinti judėjimo laisvę ir galimybę startuoti olimpiadoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Xk

Bus auksas biatlone

SUSIJUSIOS NAUJIENOS